White Plume

On iki yaşındaki Charles Henby’nin İngiliz elçisi olarak görevlendirilen babası bir cinayete kurban gitmiştir. Katiller şimdi Charles’ın peşindedir, çünkü İngiliz tahtının “Gerçek Kralı”nın Osmanlı Sultanı’ndan yardım istediği mektubu Sultan’a götürme görevi Charles’a kalmıştır. Yıl 1716’dır ve Osmanlılar Balkanlar’ın kontrolü için Avusturyalılarla savaşa girmek üzeredir.

Genç Henby etrafında patlak veren savaş yüzünden kendini Edirne’deki Osmanlı sarayına doğru sürüklenirken bulur. Peşindeki katillere yakalanmadan, saray içindeki kıskançlıklara ve entrikalara kurban edilmeden mektubu Sultan’a teslim etmeyi başaracak mıdır?

“Niki Gamm’in yazdığı White Plume, 18. yüzyılda Osmanlı sarayındaki entrikalar ağına takılı kalan genç bir İngiliz’i konu edinen sürükleyici ve nefes kesici bir roman. Tarihsel olaylar son derece heyecanlı bir şekilde âdeta canlanıveriyorlar. Elinizden düşürmekte zorlanacağınız bir kitap; gerçek bir gerilim hikâyesi…” -Talât Halman

“White Plume’ı okumak çok kolay, ama kenara bırakmak çok zor. Yazarın Osmanlılarla ilgili engin bir bilgisi var, ve ben de Osmanlı sanat ve kültürü üzerine çalıştığım için kitaptan büyük keyif aldım. Niki Gamm Osmanlı dünyasının nasıl bir yer olduğunu hayal etmek konusunda harika bir iş çıkarmış.”
-Nurhan Atasoy

KÜNYE BİLGİLERİ

White Plume
Niki Gamm
Çitlembik Yayınları
Yayın Tarihi: Aralık 2014
Türü: Çocuk Kitapları, 12 Yaş ve Üzeri, Roman
197 Sayfa
Enzo Karton Kapak 14×21 cm
ISBN: 978-605-4924-05-9

Bir Cevap Yazın