Türk Vergi Sistemi

Kitap 2015 yılı Şubat ayı başında yürürlükte olan vergi mevzuatı dikkate alınarak hazırlanmış, konular “Türk Vergi Sistemi – TVS” dersine uygunu olarak, basit ve sade bir dille anlatılmış ve çok sayıda tablo ile desteklenmiştir. Kitapta, işlenen konuların daha iyi anlaşılabilmesi ve esaslı bir öğrenim için yürürlükteki vergi kanunlarının anlatılması sırasında da konular, hep bir mükellef grubunun tabi olduğu esaslara göre açıklanmıştır.

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 5. Baskısını yapan kitap, yazarın uzun yıllar çeşitli fakülte ve bölümlerde anlattığı “Türk Vergi Sistemi – TVS” derslerinin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerden gelen sorulardan ve 37 yıl Maliye Bakanlığı ve bakanlığa bağlı kuruluşlarda genel müdürlükten, müsteşarlığa kadar çeşitli kademelerdeki deneyimlerinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır. Kitabın ilk dört baskısının ardından akademisyenler, öğrenciler ve meslek sınavlarını hazırlanan kuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın okuyucular için daha kullanışlı olması sağlanmıştır.

Çalışma, lisans ve en lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik hazırlanmış olsa da, konu hakkında kendisini geliştirmek, kurum sınavlarına hazırlanmak isteyen ve bilgilerini güncellemek isteyenlere de hitap etmektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

  • Gelir, Harcama ve Servetten Alınan Vergiler
  • Menkul Kıymetler ve Diğer Sermaye Piyasası Araçlarının Vergilenmesi
  • Gelir, Kurumlar ve Katma Değer Vergisi Uygulamaları
  • Belediye Vergi ve Harçları
  • Gümrük İdarelerince İthalde Alınan Vergiler

KÜNYE BİLGİLERİ

Türk Vergi Sistemi
Prof. Dr. Erdoğan Öner
Seçkin Yayıncılık
Yayın Tarihi: 2015/02
Türü: Vergi Hukuku
376 Sayfa
1. Hamur 16×24 cm
ISBN: 9789750232008

Bir Cevap Yazın