Önsöz
 
“Türk Hukukunda Kollektif Ortaklıkta Ortakların Sorumluluğu” adlı bu çalışmamız 1976 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisine doktora tezi olarak sunulmuştur. Tezin basımı maddi imkansızlık nedeniyle gecikmiştir. Doktora tezinin, jüriye sunulduğu şekliyle basılmasının daha yerinde olacağı kanaatiyle gecikmesine rağmen tez, öğreti ve uygulamadaki yeni gelişmeler göz önünde tutulmaksızın aynen basılmıştır.
Bu vesile ile, akademik yönden bana önderlik eden değerli hocalarım Prof.Turgut Erem, Prof.Dr.Ergun Tuna’ya şükran borçlu olduğumu belirtmek isterim.
Tezin, Marmara Üniversitesi yayınları arasında basılmasını sağlayan başta Rektör Prof.Dr.Orhan Oğuz olmak üzere, iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ömer Faruk Batırel’e, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hakkı Dursun Yıldız’ ve diğer ilgililere, tezin yazımı sırasında çalışma şartlarımın hazırlanmasında ve baskı düzeltme işlemlerinde yardımcı olan anneme, ayrıca baskıdaki emeklerinden dolayı Can Matbaa mensuplarına, en içten teşekkürlerimi sunarım.
 
İstanbul 1985
Doç.Dr.Güzin Oğuz Üçışık

 
 
 
Künye Bilgileri
 
Türk Hukukunda Kollektif Ortaklıkta Ortakların Sorumluluğu
Doç.Dr.Güzin Oğuz Üçışık
Marmara Üniversitesi Yayınları
Türü: Hukuk
Yayın Tarihi: 1985
 
 
 
Türk Hukukunda Kollektif Ortaklıkta Ortakların Sorumluluğu
E-kitap okumak için tıklayın

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir