Sürdürülebilir Tarım Mümkün mü?

Tarım, ülkemizde pek çok tartışmalarla sürekli gündemde. Liberal ve sol görüşler öteden beri “nasıl bir tarım istiyoruz” odağında tartışılıp duruyor.

Elinizdeki kitap bu anlamda bir ilk. Çünkü tarım meselesine “yeşil politika” perspektifinden bakıyor. Yeşillerin karakteristik özelliği, eleştirinin ötesine geçip, uygulanabilir çözüm önerileri sunmaları hatta bu uygulamaların dünya üzerindeki başarılı örneklerini göstermeleridir.

Süleyman Yılmaz, yeşil politikanın, hareketten partiye, Türkiye’deki bütün aşamalarına aktif olarak katılmış, ziraat kökenli bir aktivisttir. Sürdürülebilir Tarım Mümkün Mü, Yeşil Hareketin pek çok etkinliğinde tartışılarak oluşturulmuş görüşleri özetliyor. Başka ve sürdürülebilir tarımsal üretimin nasıl oluşturalacağını ortaya koyuyor.

Özgeçmiş

Süleyman Yılmaz 1967 Samsun’da doğdu. Bursa Ziraat Meslek Lisesinde yatılı olarak okudu. İlk mesleğim ziraat teknisyenliği olmasına rağmen şimdi genel cerrahi uzmanı olarak çalışmaktadır. Yeşil Hareket ile doksanlı yıllardan beri ilgilenmekte ve katkı vermektedir. 2008 yılında Yeşiller Parti kurucusu oldu. Partinin değişik kademelerinde görev yaptı.

KÜNYE BİLGİLERİ

Sürdürülebilir Tarım Mümkün mü?
Süleyman Yılmaz
Yeni İnsan Yayınevi
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Türü: Çevre-Doğa, Tarım
78 sayfa
Karton Kapak 13,5×21 cm
ISBN: 9786055895327

Bir Cevap Yazın