Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Rehberi

Bu kitabın hazırlanması fikri; Yazarın, yıllardır, çeşitli platformlarda gerçekleştirdiği “Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri” adlı seminerine katılan kişilerin seminere gösterdikleri ilgi ve olumlu geri bildirimlerin ürünüdür. Hukukçulara ve hukukçu olmayan şirket yöneticilerine yönelik olarak verilen bu seminerlerde anlatılanların, aslında uygulamadaki önemli bir ihtiyaca cevap verdiğinin tespit edilmesi üzerine, bu eser ortaya çıkmıştır.

Kitap, daha çok bir kişisel gelişim kitabı olarak tasarlanmıştır. Kitabın iddialı olduğu noktalardan biri, içeriği kadar, kullanılan dil ve anlatım metodudur. Bu anlamda, hukuk öğretiminde kullanılan yazılı kaynaklar bakımından bir yöntem denemesidir diyebiliriz.

Bu kitapta, klasik bir sözleşme metninde yer verilen (taraflar, konusu, tarafların borçları, faiz, cezai şart, … gibi) başlıklar altında sıkça yapılan hatalara ilişkin önemli uyarılar, pratik bilgiler, ipuçları, tip sözleşme uygulamalarındaki yeni kurallar, rekabet hukuku bakımından sözleşmelerde dikkat edilmesi gereken noktalar ve bahsi geçen tüm konularla ilgili yeni tarihli çok sayıda Yargıtay kararı, belirli bir sistematik içinde okuyucuya sunulmaya çalışılmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

  • Sözleşme Yönetimine İlişkin Uyarılar ve İpuçları
  • Yeni Tarihli Çok Sayıda Yargıtay Kararı
  • Sözleşme Hazırlama Seminer Notları

KÜNYE BİLGİLERİ

Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Rehberi
Yrd. Doç. Dr. Umut Yeniocak
Seçkin Yayıncılık
Yayın Tarihi: 2015/02
Türü: Borçlar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku
511 Sayfa
1. Hamur Cilti 19×24 cm
ISBN: 9789750231841

Bir Cevap Yazın