Soğuktan Gelen Casus

“İstihbarat işinin ahlaki bir yasası vardır – başarı sonuçla ölçülür.”

Dünyanın en iyi casus romanı yazarlarından John Le Carré’nin, Publishers Weekly tarafından “Tüm zamanların en iyi casus romanı” seçilen, Time tarafından “Tüm zamanların en iyi 100 romanı” listesine giren bu kült eseri, filmiyle de BAFTA ödülleri dahil birçok prestijli sinema ödülünün sahibi oldu. Soğuktan Gelen Casus okuyucuya yalanlarla kurulu bir dünyanın gerçeklerle dolu hikâyesini anlatıyor.

Soğuk Savaş’ın zirve yaptığı 1960’lar…
Alex Leamas, İngiliz İstihbaratı için Berlin Duvarı’nın gölgesinde yıllarca sürdürdüğü görevinin ardından yorgundur. Pek çok şey görmüş, pek çok adamını Doğu Alman İstihbaratı ile Duvar’da oynanan bu karanlık ve sisli satrançta yitirmiştir.

Teşkilat, ağır bir yenilginin ardından İngiltere’ye dönen Leamas’tan son bir görev ister. Doğu Almanya’ya geçmeli ve ülkesine ihanet etmelidir. Ancak İngiliz İstihbaratı’nın yaşlı kurdu George Smiley’nin, Leamas’ın arkadaşı olan genç bir kadına yardım etmesiyle operasyon büyük bir felaketle yüz yüze gelecek, oyunun kartları yeniden dağıtılacak ve Leamas kendini hayalinin ötesindeki korkunç bir politik oyunun pençesinde bulacaktır.

Yazarın eserleri, yayınevimiz tarafından yayınlanmaya devam edecektir. Bir sonraki kitap, son romanı olan ‘’A Delicate Truth’’’u 2015 başında okurlarımızla buluşturacağız.  

KÜNYE BİLGİLERİ

Soğuktan Gelen Casus
John Le Carré
Çeviren: Ali Cevat Akkoyunlu
Kırmızı Kedi
Yayın Tarihi: Aralık 2014
Türü: Edebiyat, Polisiye, Roman
240 Sayfa
13,5×21 cm
ISBN: 9786059908139

Bir Cevap Yazın