Sıskalık Kuralları

Yayımlandığı yıl New York Times’ın ve Amazon.com’un “En Çok Satanlar” listesine 1 numaradan giren ve haftalarca zirvede kalan Sıskalık Kuralları artık Türkçede.

“Bob Harper, kilo vermeye dair her konuda güvenebileceğiniz bir isim. Hızlı ve güvenli bir zayıflama planıyla teknik bilgilerini hayata geçirerek kısa sürede kilo verebileceğinizi iddia ediyor. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız varsayımlara kulak asmayın ve sıska hayatınıza hızlı bir başlangıç yapın!” Dr. Mehmet Öz

Dünyaca ünlü fitness koçu ve ABD’nin ünlü The Biggest Loser programının eğitmenlerinden Bob Harper’ın imzasını taşıyan Sıskalık Kuralları, sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin uyması gereken basit ve güvenilir kuralları sunuyor.

Türkiye’de de “Yeni Bir Hayat” ismiyle yayınlanan ABD’nin reality programı “The Biggest Loser”da 8 yıldır gösterdiği performans ile kendi takımının yarışmacılarına en fazla kilo verdirerek adının duyulmasını sağlayan Harper, ABD’nin ünlü talk-show sunucusu Oprah Winfrey ve Türk cerrah Prof. Dr. Mehmet Öz’ün de desteğini aldı. Mehmet Öz’ün programına dahil edilerek ekibin en önemli isimlerinden biri haline gelen Harper, Hollywood çevresinden de birçok isme özel antrenörlük yaptı.

Sıskalık Kuralları sayesinde işlenmiş gıdalara olan bağımlılığınızdan ve aşırı tatlı ya da tuzlu isteğinden kurtulacaksınız. Böylelikle fazla kilolarınızdan kurtulduğunuz yeni bir hayata adım atacaksınız.

Tahminlere değil uygulamaya dayalı olan Sıskalık Kuralları, bir aylık menü planı ve 90’ın üzerinde lezzetli ve kurallara uygun kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalık tarifleriyle kilo vermek isteyenlere hem pişirme hem de yeme konusunda sağlıklı yöntemler sunuyor. Tabağınızdaki lezzetli yemeklerin çeşitliliğini ve bolluğunu görünce şaşıracaksınız.

Bob Harper ayrıca buzdolabınıza neler stoklayacağınızdan tutun, yemek yapmaya vakit bulamayacağınız günlerde hafta sonundan nasıl hazırlık yapacağınıza kadar bir sürü muhteşem ipucunu da sizlerle paylaşıyor.

Zayıflama yolunda pusulanız olacak Sıskalık Kuralları, hedeflediğiniz kiloya en hızlı ve doğru yoldan ulaşmanızı sağlayacak.

İşte o kurallardan birkaçı:

Kural 3: Her öğün protein tüket. Bu sayede kendinizi daha uzun süre tok hissedeceksiniz. Protein kaynağı olarak en çok balık etini tercih edin.

Kural 15: Yemeğini kendin pişir. Haftada en az 10 öğün evde kendiniz pişirip yiyin. Dışarda yedikçe daha çok kilo alırsınız.

Kural 18: Yatağa biraz aç git. Beş saatten fazla bir süre yakıt almayınca vücut kendi içindeki yağ ve şekeri yakmaya başlayacak. Akşam yemeğinden sonra bir şey yememeye özen gösterin.

Kural 20: Haftada bir öğün kendini şımart. Ruh halinize göre tıkınmaktan kendini şımartma öğünlerini diyetinizin bir parçası haline getirin. Bir şeyi planladıysanız artık kontrol sizde demektir.

BOB HARPER KİMDİR?
Dünyaca ünlü bir fitness koçu olan Bob Harper aynı zamanda ABD’de 15. sezonunu tamamlayan The Biggest Loser programının yıldızıdır. Birçok Hollywood ünlüsüne de antrenörlük yapın Harper’ın ilk kitabı Are You Ready! (Hazır mısınız?) 2008 yılında yayımlandı. Harper’ın ikinci kitabı olan Sıskalık Kuralları, ABD’de yayımlandığı hafta New York Times gazetesinin En Çok Satanlar” listesinde (tavsiye kitapları kategorisinde) ilk sıraya yükseldi ve uzun süre listede kaldı. Kitap ayrıca online alışveriş sitesi Amazon.com’da “Sağlık” kategorisinde “En Çok Satanlar” listesinin ilk sırasına yerleşti. Piyasada çok satan fitness DVD’leri, kendi adını taşıyan ürünleri ve online fitness kulübü olan Harper, köpeği Karl ile Los Angeles’ta yaşıyor ve bölgesel spin dersleri veriyor.

KÜNYE BİLGİLERİ

Sıskalık Kuralları / Kilo Vermek İçin Basit ve Güvenilir 20 Kural
Bob Harper
Çeviri: Tuğçe Kayıtmaz
Editör: Selma Sürücü
EME Yayıncılık
Yayın Tarihi: 2014
327 Sayfa 14×21 cm
ISBN: 978-605-88134-5-8

Bir Cevap Yazın