Risale-i Nur’dan Düşünceler

Kur’ân-ı Kerim’in altı bin sayfalık bir tefsiri olan Risale-i Nur’un yazarı Bediüzzaman Said Nursî 20. yüzyıl İslâm dünyasının en etkili âlimi ve mütefekkiridir. Akademisyen bir rahip olan Thomas Michel, Risale-i Nur’dan Düşünceler kitabında Said Nursî’nin hayatı, düşünceleri ve temel eserlerine dair zengin ve mukayeseli bir tahkik sunmakta…
Elinizdeki eser, okuyucusuna, Katolik bir akademisyen rahip ile Müslüman bir âlim arasındaki derin sohbete dair bir kavrayış kazandırıyor. Bu samimi ve mütevazı deneme derlemesi, çağdaş ve toplumsal meselelerle ilgilenen her okuyucu için vazgeçilmez bir okuma tecrübesi olacaktır.

“Thomas Michel ‘Dini din olduğu için seven’ bir Hristiyan ruhani olarak ilginç tespitlerde bulunmuş. Bediüzzaman’ın sadece çağın sosyal hastalıklarına yazdığı reçeteyi değil, imanın insan hayatına etkisini anlatan varoluş reçetesini de çok yerinde ifade etmiş.
Ümit teolojisi ve ihlas ahlakı tespitleri olağanüstü. İnsanın ‘Rabbi ile iyi ilişki kurması’ yoluyla mutlu olacağını savunan Nursî’yi bize daha çok sevdirdi. Varoluş bunalımı yaşayan modern insanın ahlaki yozlaşmayla imtihanında Michel’lere çok ihtiyacımız var.”
Prof. Dr. Nevzat Tarhan

KÜNYE BİLGİLERİ

Risale-i Nur’dan Düşünceler
Thomas Michel
Nesil Yayınları
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Türü: İslam, Kişiler, İslam ve Kültür
256 Sayfa
Kitap Kağıdı Karton Kapak 13,5×21 cm
ISBN: 9 786051 624358

Bir Cevap Yazın