Pratik Çalışma Kitabı – I, Ceza Hukuku Genel Hükümler

Açıklamalı Şematik Pratik Çalışma Kitabı serisinin “Ceza Hukuku Genel Hükümler” başlıklı birinci kitabının 11. baskısında, özellikle 2014 yılının ilk yarısında gerçekleşen yasal değişiklikler gerek konu özetlerine gerekse pratik çalışma cevaplarına işlenmiştir. Bununla beraber konunun pratik bir şekilde pekiştirilmesini kolaylaştıran şematik anlatımlar güncellenmiş, çözümlü ve çözümlenmemiş pratik çalışma sayısı arttırılmıştır.

Ayrıca kitabın kendine özgü çizgisi dolayısıyla lisans öğrenimi dışında, meslek sınavlarına hazırlıkta da tercih edilmesi nedeniyle geçmiş yıllarda meslek sınavlarında çıkmış ve ceza hukuku genel hükümler ile ilgili olan önemli sorulara cevaplarıyla birlikte yer verilmiştir. Pratik çalışma kitabında yer alan konu özetlerinin ayrıntıları için aynı yazarların “Türk Ceza Hukuku Genel Hükümler” kitabının 5. baskısı (2014) dikkate alınmalıdır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

  • Konulara İlişkin Özet Açıklamalar
  • Çözümlü ve Çözümsüz Pratik Çalışmalar
  • Yargı Kararları
  • Önceki Yıllara Ait Çıkmış Sınav Soruları ve Çözümleri
  • Test Soruları ve Yanıtları

KÜNYE BİLGİLERİ

Pratik Çalışma Kitabı – I, Ceza Hukuku Genel Hükümler
Prof. Dr. Veli Özer Özbek, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, Yrd. Doç. Dr. Koray Doğan, Yrd. Doç. Dr. Pınar Bacaksız, Arş. Gör. İlker Tepe, Arş. Gör. İsa Başbüyük, Arş. Gör. Serkan Meraklı
Seçkin Yayıncılık
Yayın Tarihi: 2015/02
Türü: Ceza Hukuku
287 Sayfa
1. Hamur 16×24 cm
ISBN: 9789750231810

Bir Cevap Yazın