Önce Güvenlik

Uluslararası firmalara uğradığımda, büyük ölçekli şantiyelerini gezdiğimde, hep imrendim; bir ahenk, uyum ve düzen ve bu düzenin getirdiği verimlilik. Bütün bu firmaların, şantiyelerin fabrikaların Kore’den Amerika’ya, Almanya’dan İtalya’ya sahip olduğu ortak kültür SAFETY FIRST kültürü.

Bu kültür verimlilik, kalite ve küçümsenmeyecek bir iş kolunu beslemekte. Kazalar önlendiği için zaman kaybı önlenmekte, kurallara uyulduğu için iş bir defada ve kaliteli yapılmakta hepsinden önemlisi insan güvenliği en önde tutularak manevi kayıplarda en aza indirilmekte.

Yakın bir geçmişe kadar ülkemizde önemsenmeyen ancak son yıllarda Hükümetin hazırladığı yasa ve yönetmeliklerle adeta çalışma alanlarına çağ atlatan İSG çalışmaları, görünen ve görünmeyen birçok kazançları beraberinde getirmiştir.

Tüm emeği geçenleri kutluyorum, ben de uluslararası projelerde edindiğim deneyimlerimi buradan paylaşarak, genç İSG uzmanı arkadaşlarıma, Proje müdürlerine ve işverenlere küçük bir katkıda bulunabilirsem bundan mutluluk duyarım.
-Erhan Ötegen-

KÜNYE BİLGİLERİ

Önce Güvenlik
Erhan Ötegen
Murat Kitabevi
Yayın Tarihi: Aralık 2013
Türü: Eğitim, İş Güvenliği
96 Sayfa
13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-4676-45-3

Bir Cevap Yazın