Karabatak / Sayı 19

On dokuzuncu sayısıyla okurunu selamlayan Karabatak, yine muhtevasıyla göz dolduruyor. Türk edebiyatının önemli şairlerinden Adnan Özer’le yapılan röportaj, gerek bir döneme ışık tutması bakımından gerekse ilginç anıları gün yüzüne çıkarması açısından son derece çarpıcı. Röportajı Naime Erkovan yaptı. Bu sayının dosya konusu “Edebiyat ve Öteki.” A. Ali Ural, Mehmet Sabri Genç, Nurbanu Dönmez, Fatih Taşcı, Bünyamin Demirci, Ayşe Kafi, Leyla Turan ve Emirhan Kömürcü dosya yazılarını kaleme alan isimler.

Poetikada Prof. Dr. Hasan Akay, Ali Ömer Akbulut ve Muhammed Sarı; deneme sayfalarında Necati Mert ve Celali Yılmaz yer alıyor. On dokuzuncu sayının şairleri: Ercan Yılmaz, Hasan Akay, A. Ali Ural, Ayşe Sevim, Hüseyin Akın, Bülent Ata, Cafer Keklikçi, Dursun Güzel, Meryem Kılıç, Nurettin Durman, Sümeyra Yaman, Şafak Çelik, Çayan Özvaran, Yusuf Koşal, Fuat Eren, Emirhan Kömürcü, Mustafa Uçurum, Kamil Remzi Cin, Sevgi Yerlioğlu, Koray Feyiz, F. Nuriye Torun, Emrah Burak Karakış, Ahmet Cora, Şeymanur Cuvoğlu, Nuriye Erdoğan, Nurbanu Dönmez, Belkıs B. Şimşek, Hamdi Gün, Duygu Öztürk, Deniz Atay, Şeyhmus Duymuş, Mahir Özdilek ve Şeyma Ünal. Öykücüleri ise Naime Erkovan, Mehmet Babalıoğlu, Fatma Akdağ, Yasin Çetin, Merve Büyükçapar, Arzu Kadumi, İlknur Demirci, Muhammed İkbal Yıldırım, Hatice Tekin, Önder Şit, Emre Şahin, Aysun Özkan, Ali Murat Binark, Berrin Erdoğan ve Azize Rüya.
Tefrika bölümünde Mehmet Sabri Genç; çeviri şiirde Sare Öztürk, Ahmet Cora, Belkıs B. Şimşek ve Deniz Atay; kitap yazısı sayfalarında Ali Sürmelioğlu, Hasibe Çerko, Emirhan Kömürcü ve Rahşan Tekşen; gezi bölümünde F. Hande Topbaş, Rahşan Tekşen, Güzide Ertürk ve Rabia Berna Tümkor; tiyatro yazısıyla Hüseyin Sorgun; sinema eleştirileriyle Hakan Bilge, Songül Koç ve Mehmet Kabakçı; portre bölümünde Hüseyin Yorulmaz yer alırken; görsel sanatlarda ise Mehmet Sami Topbaş, Ertan Ayhan Sertöz ve Sedat Gever göz dolduruyor.

KÜNYE BİLGİLERİ

Karabatak / İki Aylık Edebiyat ve Sanat Dergisi
Sayı: 19
Yayın Tarihi: Mart 2015
Türü: Dergi, Edebiyat Dergileri
ISSN: 2146-9164

Bir Cevap Yazın