Hiç Bilmeyenler için Projelerle PHP

Kitap, HTML5, CSS3, PHP ve MySQL ile en basit internet sitelerinden, en kapsamlı yazılım çözümlerine kadar yazılım üretmeyi amaçlayan, bu konuda hiç bilgisi olmayan kullanıcılar için, kavramların mantığını anlatarak, küçük adımlarla bu kavramları ve bunlarla “işe yarar bir şeyler yapmayı” anlatan bir kaynaktır.

Görevi/mesleği gereği, çok sayıda web sitesi kurmuş ve aynı zamanda kişi ve kuruluşlara da bu konuda eğitim/kurs/danışmanlık yapan yazar, yaptığı web sitesi/eğitim/kurs/danışmanlıklar esnasında edindiği bilgi ve tecrübeleri bu kitaba aktarmıştır.

Kitapta her konu için adım adım neler yapılacağı, en ince detayına kadar anlatılmakta olup, örnekler, kodlar ve açıklamalar başlangıç seviyesindeki kullanıcının anlayacağı şekilde sade bir dille verilmektedir. Okuyucu kitabı bitirdiğinde, sıfırdan HTML5 ve CSS3 ile basit statik sitelerden, kendi dinamik, kurumsal internet portallarını kuracak kadar bilgiye sahip olması hedeflenmiştir.

Ayrıca, kitabın bir başka önemli özelliği, başka bir yerde bulamayacağınız şekilde anlatılmış olan Github Nasıl Kullanılır?, PSD Tasarımı HTML5’e Dökmek, Yeni Türk Ticaret Kanunu’na Uygun Şirket Sitesi Oluşturma, Spaghetti Kod nedir? Bootstrap ve Foundation CSS Kütüphaneleri, Proje Mimarisi Oluşturma, Veritabanı Modelleme Mantığı ve OOP ile Profesyonel Seviyede Proje Hazırlama konularının içermesidir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
– Github Nasıl Kullanılır?
– Programlama Nasıl Öğrenilir?
– Temel PHP ve SQL
– HTML5 ve CSS3 ile Kurumsal Site Hazırlama
– PSD Tasarımı HTML5’e Dökmek
– Yeni Türk Ticaret Kanunu’na Uygun Şirket Sitesi Oluşturma
– Web 1.0, 2.0, 3.0, 4.0
– Spaghetti Kod nedir?
– Bootstrap ve Foundation CSS Kütüphaneleri
– Proje Mimarisi Oluşturma, Veritabanı Modelleme Mantığı
– PHP Nesne Yönelimli Programlamanın Temelleri, PHP ile OOP
– OOP ile Profesyonel Seviyede Proje Hazırlama

KÜNYE BİLGİLERİ

Hiç Bilmeyenler için Projelerle PHP / PHP, OOP, MYSQL, PSD, HTML5, CSS3, JQUERY
Mutlu Koçak
Seçkin Yayıncılık
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Türü: Bilgisayar, Programlama
296 Sayfa
1. Hamur Karton 16×24 cm
ISBN: 975 02 3129 2

Bir Cevap Yazın