Hayâlî Öyküler

METE GÜVEN
13 Ekim 1975’te Kütahya’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden 1999’da mezun olduktan sonra ilk görev yeri olan Antalya Elmalı Anadolu Lisesi’ne Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmeni olarak atandı. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Halen Kütahya Ali Güral Lisesi’nde Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

DAĞ

Alabildiğine dik, öldürmeyip süründüren keskin bir dağ görünümü veriyor uzaktan. Belki bizlere bir şeyler anlatmak istiyor, birçok doğa harikası gibi. Tüm varlığıyla bir tansığa bürünmüş. Çevresindeki sisli hava gizemli bir hava veriyor ona. Bu gizemli görünüm de daha mucizevî yapıyor onu.

Acaba herkes düşünmüş müdür? Neden böyle büyülü bir dağın ya da böyle gizemli bir tepenin yanında bir yerleşim yeri vardır? Yoksa buralara yerleşen ilk insanlar, bu dağın kendilerini, doğanın tüm acımasızlığına ve yaşamın cilvelerine karşı koruyacağını mı düşünüyordu? Acaba –hepimize olduğu gibi-hayatın bir döneminde ayakları takılıp tökezlediklerinde tutunacakları bir yer olsun mu istiyorlardı? Belki geçici olduğunun ayrımına varan her insan gibi görkemli, görkemli olduğu kadar da kalıcı bir yapının yanlarında bulunması erinç veriyor onlara. Belki de böyle sahte mutluluklara kaçan ve mutluluğun geçici olduğunu içten içe hisseden her insan gibi mutluluğunun kalıcı olmasını istiyor.

KÜNYE BİLGİLERİ

Hayâlî Öyküler
Mete Güven
Murat Kitabevi
Yayın Tarihi: Kasım 2014
Türü: Edebiyat, Hikaye
90 Sayfa
Enzo Karton Kapak 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-4676-85-9

Bir Cevap Yazın