Gülümse

Raina Telgemeier’dan aile, arkadaşlar, erkekler ve diş kâbusu üzerine GERÇEK bir hikâye!

Altıncı sınıfa giden Anna’nın hayatı diş teli takması gerektiğini öğrendiği gün kararmaya başladı. Ergenliğin bedeninde ve ruhunda kopardığı fırtınalar yetmezmiş gibi, ağzında sevimsiz bir metal yığınıyla yaşamak katlanılacak iş değil. Üstelik daha yeni yeni belirmeye başlayan sivilceleriyle barışması da pek mümkün görünmüyor. Evet, bu aralar hayat Anna’ya hiç adil davranmıyor!

Oysaki onun tek istediği normal bir altıncı sınıf öğrencisi olmak. Tabii, çirkin diş telleri, acılı ameliyatlar, aynaya her baktığında karşısına çıkan korkunç görüntü bir türlü peşini bırakmıyor. Üstüne üstlük yaşadığı kentte gerçekleşen sarsıcı deprem, erkekler konusunda yaşadığı kafa karışıklıkları ve pek de arkadaş canlısı olmayan popüler kız grubu Anna’yı büyümenin güzel bir şey olmadığıyla ilgili ikna etmek üzere. Ta ki… Anna kendisini keşfetmeye karar verene kadar!

Amerikalı çizgi roman sanatçısı Raina Telgemeier’ın kendi hayatından yola çıkarak yazıp çizdiği Gülümse, zorluklarla mücadele eden bir genç kızın hikâyesinden yola çıkıyor; benliğimizi keşfetmenin mutlulukla kesin bir ilişkisi olduğuna göz kırpıyor, her yaştan okuru sıcacık ve tabii ki gülümseten harika bir çizgi romanın sayfalarına davet ediyor.

Keyifli okumalar!

Temalar: Aile, Arkadaşlık, Diş sağlığı, Ergenlik problemleri

KÜNYE BİLGİLERİ

Gülümse
Raina Telgemeier
Çeviren: Arif Cem Ünver
İllüstratör: Raina Telgemeier
Desen
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Türü: Çocuk Kitapları, 10 Yaş ve Üzeri, Çizgi Roman
224 Sayfa
1. Hamur Kâğıt, Renkli 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-5678-42-5

Bir Cevap Yazın