Frank Derrick ve Sıradışı Yaşamı

Seksen bir yaşındayım.
İçeri gelin. Oturun. Neden benimle çocukluğumdaki gibi küçümseyerek konuşmuyorsunuz? Neler becerebildiğime bakın. Benimle yüksek tonlu bebek sesiyle konuşun. Bir form doldurtun. En iyisi, benim için siz doldurun. Bana yalnızca imzalatın. Muhtemelen küçük puntolarla basılmış şeyleri okuyamayacak kadar körüm. Bana istemediğim şeyleri satın. Antikalar için etrafa göz gezdirin. Neler çalabileceğinize bakın.
Seksen bir yaşındayım.
Yiyorsa, gelin ve deneyin.

Frank Derrick, 81 yaşındadır ve hayatı sıradan bir 81 yaşındaki adamdan farklıdır. Küçük bir kasabada, tek katlı evlerin diğer yaşlı sakinleriyle geçinip gider; kapısını ve telefonunu her gün satıcılar aşındırır; buraya kadar her şey sıradandır ta ki ona bir süt kamyonu çarpana kadar. Kazadan sonra kolu alçıya alınan Frank, 50 yaşına bastığından beri alışamadığı yaşlılığı, eve gelen bakım hemşiresi Kelly ile birlikte rafa kaldırmaya çalışır ve sıradışı hayatı başlar. Kelly’nin varlığı ona bahar gibi gelmiştir, neredeyse hep kırık kolla yaşamayı istetecek kadar…

J. B. MORRISON

Frank ve Jenny’nin evlatları olarak uzun zaman önce Londra’da doğmuş olan J. B. Morrison, bir müzisyendir ve halihazırda iki romanın yazarıdır -Strange Stories ve Driving Jarvis Ham. Goodnight Jim Bob, punk-pop grubu Carter The Unstoppable Sex Machine’nin solisti olarak geçirdiği on yılı anlatan otobiyografik bir kitaptır.

KÜNYE BİLGİLERİ

Frank Derrick ve Sıradışı Yaşamı
J. B. Morrison
Çevirmen: Irmak Bircan
Kuraldışı Yayıncılık
Türü: Rpman
224 Sayfa
13,5×21
ISBN: 978-9944-198-50-9

Bir Cevap Yazın