Dünyalı 14 / Mayıs 2015

Hey Dünyalı!

Geçtiğimiz ay elinden bırakamadığın, tekrar tekrar okumaktan kendini alamadığın Dünyalı Dergi’nin 14. sayısı çıktı!

Dünyalı’nın Mayıs sayısında yine muhteşem hediyeler var: Yaratıcılığını arttıracak iki harika yapboz poster, yapboz posterleri tamamlamana yardımcı olacak birbirinden renkli 48 adet çıkartma, zihnini zorlayacak eğlenceli bir bulmaca ve kısa sürede seni deneyimli bir ağaç profesörüne dönüştürecek 16 ağaç kartı…

Mayıs sayımızda öne çıkanlar…

Güzellik dediğimiz zaman aklına ne geliyor? Bir insana baktığında onun dış güzelliği seni etkiliyor mu? Yoksa “Önemli olan iç güzelliği” diyenlerden misin? Güzellik ve çirkinlik, kişilere ve toplumlara göre, çağdan çağa değişen kavramlar. Bir zamanlar güzel kabul edilen özellikler günümüzde komik ya da çirkin olarak algılanabiliyor. Yaşadığımız topraklarda çirkin kabul ettiklerimiz ise binlerce kilometre uzaktaki bir adanın yerlilerinin gözüne güzel görünebiliyor. İçiyle – dışıyla güzellik konusu bu ayki dosya sayfalarımızda seni bekliyor!

Güzellik konusunda herkesten övgü alan bir şey varsa o da çiçekler galiba. Ne dersin, çiçekler arası bir güzellik yarışması düzenlesek, bize fikrini söylemek ister misin?

Ülkemizde bir nükleer santral kurulacak olması bizi çok tedirgin ediyor. Etkilerini merak edip araştırdık. Yanıtları ise çevre sayfalarımızda.

Bu ay ayrıca makarna tarihinden, topa farklı nesnelerle vurmanın yollarından, leziz mi leziz bir kurabiyeden ve yürek hoplatan kalp gerçeklerinden söz ediyoruz.

O halde gel, yepyeni keşiflere çıkalım, sevgili Dünyalı!

En yakın gazete-dergi bayisinde sabırsızlıkla seni bekliyorum!

Keyifli okumalar!..

KÜNYE BİLGİLERİ

Dünyalı Dergi
Sayı: 14
Yayın Tarihi: Mayıs 2015
Türü: Dergi, Çocuk Dergileri, 8 Yaş ve Üzeri
48 Sayfa
Renkli Kuşe Kâğıt, Resimli 21×29,7 cm
ISSN: 2148-2993

Bir Cevap Yazın