Dünyalı 02 / Nisan 2014

Selam Dünyalı!

Kısa sürede bağımlısı olduğun yepyeni genel kültür dergimiz Dünyalı’nın 2. sayısı çıktı!

Nisan sayımızdan kısa kısa…
Bu ayın dosya konusu “Reklamlar bize ne yapar?” Her gün yüzlerce reklama maruz kalıyoruz. Peki reklamlar hakkında ne kadar düşünüyoruz? Reklam dosyasını okuduktan sonra reklamlara bakış açın değişecek…
Geri dönüşüm sadece biz insanlara özgü bir yaklaşım değil. Bazı hayvanlar az tüketme, geri dönüştürme ve yeniden kullanma konusunda uzmanlaşmışlar. “Hayvanlar Âlemi” bölümünde altı canlının uyguladığı ilginç yöntemler seni çok şaşırtacak.
Nisan ayı tüm dünyada “Otizm Farkındalık Ayı” olarak kabul ediliyor. Otizmli bir insanın neler yaşadığını, neler hissettiğini anlamak istiyorsan “Otizmi Fark Et” adlı yazıyı okumalısın.
Bu ay Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 50. yılı kutlanıyor. Dünyalı’da hem yarışın etaplarından söz ettik; hem de senin için harika bir poster hazırladık.
İnsanoğlu gerçekten Mars’a gidip koloni kuracak mı? Peki Mars’ta bizi ne bekliyor? Sibel Ekdemir Kaya, Mars One projesini anlattı.

SÜPER HEDİYELER!
Dünyalı Dergi’de bu ay 5 ayrı armağan var: İlk bölümü geçen ay yayımlanan Miyase Sertbarut imzalı “Sarı Maymun”un ikinci bölümü, iki poster ve sevimli uzaylılarımız Tütü ile Mo’nun kağıt maketi.
Hey, Dünyalı! Beni okumak için daha ne bekliyorsun? En yakın gazete-dergi bayiinde sabırsızlıkla seni bekliyorum!

Bir an önce görüşmek dileğiyle.
Keyifli okumalar…

KÜNYE BİLGİLERİ

Dünyalı Dergi
Sayı: 2
Yayın Tarihi: Nisan 2014
Türü: Dergi, Çocuk Dergileri
48 Sayfa
Renkli Kuşe Kâğıt, Resimli 19,5×27,5 cm
ISSN: 2148-2993

Bir Cevap Yazın