Y: Son Erkek 10 / Nedenler ve Nasıllar

Erkekleri öldüren bir salgının, gezegendeki Y kromozomunun kökünü kazımasının üzerinden dört yıldan uzun bir süre geçtikten sonra, yeryüzünün hayatta kalan iki erkeğinin destanı sona yaklaşıyor. Dünya çevresinde çıktıkları uzun yolculuktan Yorick Brown ve maymunu Ampersand (yol boyunca onlara eşlik eden Ajan 355 ve Dr. Allison Mann’la birlikte) neredeyse hiç eksik olmayan ölüm tehditlerine ve umutsuzluğa karşı direnerek cins kırımın kaynağıyla ilgili olası bir sebep keşfederler ve Yorick için erkek-ötesi bir neslin ilk çocuklarından birine babalık etme şansı doğar.
Yorick, Ampersand ve Ajan 355’ten oluşan üçlü, Yorick’in uzun zamandır kayıp olan nişanlısı Beth’in onları beklediği Paris’e nihayet yaklaşmaktadırlar. Peşlerinde ise onları havada ve karada izleyen, baştan aşağı silahlı kadınlar vardır. Son erkeğin arayışı Işıklar Şehri’nde nihayet sona ermek üzeredir—peki bu gerçek bir son mudur?
Bu ciltte Brian K. Vaughan ile PiaGuerra tarafından yaratılan ve çok beğenilen VERTİGO serisi Y: SON ERKEK’in #55-60 arasındaki sayıları bir araya getirilmiştir.

KÜNYE BİLGİLERİ

Y: Son Erkek 10 / Nedenler ve Nasıllar
Brian K. Vaughan – Pia Guerre
Çeviren: İlke Keskin
Çizgi Düşler
Türü: Çizgi Roman
Yayın Tarihi: Haziran 2015
168 Sayfa
15,5×24
ISBN: 978-605-9154-10-9