Rezistansı Bozuk Kalpler

SUNUŞ
1981 yılında Samsun Vezirköprü’de doğan şair sırasıyla Fazıl Mustafa Paşa İlkokulu, Vezirköprü Ortaokulu, Vezirköprü Lisesi ve 2003 yılında Atatürk Üniversitesini bitirdi. Aynı yıl yüksek lisans eğitimine başlayan şair 2005 yılında bu eğitimini aynı üniversitede tamamladı. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak Tekirdağ Çerkezköy ve Sakarya’da çalıştı. Şu an Düzce Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde görevine devam eden şair Serap ABAK KABA ile evli olup Nil İkra KABA adında bir kız evlat sahibidir.
2009 yılından beri Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi olup çeşitli şiir programlarında bulunmuş ve programlar düzenlemiştir.
Lisans bitirme tezi olarak Doç. Dr. Dilaver DÜZGÜN yönetiminde hazırladığı “Vezirköprülü Aşık Rasim GENÇ ve Şiirleri” adlı çalışması büyük ses getirmiş ve Halk Ozanı Rasim GENÇ’in halk ve üniversite camiası tarafından keşfedilmesine vesile olmuştur.
1999 yılında “Sensizlik Değil” isimli amatör şiir çalışmasını çıkaran şair “Rezistansı Bozuk Kalpler” adlı yeni çalışması ile siz okurlarının karşısına çıkıyor.
Şiirlerinde bireyden yola çıkarak toplumun eleştirisini yapan şair sözcükleri eğip bükerek kendi şiir dünyasını şekillendirmiştir. Bu dünyadan yansıyan manzaralar hayatın izdüşümü olup sizlere keyifli anlar yaşatacak, sırlı diyarlara açılan kapıları aralamakta yardımcı olacaktır.

KÜNYE BİLGİLERİ

Rezistansı Bozuk Kalpler
Hüseyin Kaba
Murat Kitabevi
Yayın Tarihi: Mart 2014
Türü: Edebiyat, Şiir
96 Sayfa
Enzo Karton Kapak 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-4676-53-8