Kanada Zeytinyağı Pazar Araştırması

Önsöz
 
Odamız ülkemiz ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen faaliyetlerini hızla sürdürmektedir. Çok yönlü sürdürülen bu faaliyetler arasında pazar araştırmaları ise ayrı bir önem taşımaktadır.
Sizler için kaynak kitap olmasını arzuladığımız bu çalışma, ülkemiz ihraç ürünü sıralamasında önemli bir yere sahip olan zeytinyağının Kanada pazarındaki mevcut durumu hakkında detaylı bilgi vermektedir.
Dünya ülkeleri arasında zeytinyağı üretimi ile 4.sırada yer alan ülkemiz göz ardı edilmeyecek boyutta bir potansiyele sahiptir. İç ve dış pazarda tüketim kampanyalarına ağırlık verilmesi de daha titiz çalışılması sonucu ülkemizin bu alanda başarılı olması kaçınılmazdır.
Konuyla ilgili çalışmalarımız sırasında sıcak ilgi ve yardımları dolayısıyla; T.C Ottawa Ticaret Başmüşaviri Değer Berkol’a, Türkiye – Kanada Ticaret ve Sanayi Odası Konseyi Başkanı G.Emin Battika’ya ve ekibine teşekkürlerimizi sunarız.
Araştırmamızın tüm ilgililere faydalı olmasını umar, araştırmayı gerçekleştiren Avrupa Birliği Şubesi Müdürü Özlenen Sezer ile Avrupa Birliği Şubesi Araştırma Raportörü A.Nilay Kırmanlı’ya ve çalışmanın baskıya hazırlanmasında emeği geçen Oya Uçar’a teşekkür ederim.
 
Prof.Dr.İsmail Özaslan
Genel Sekreter

 
 
 
Künye Bilgileri
 
Kanada Zeytinyağı Pazar Araştırması
Hazırlayanlar: Özlenen Sezer, A.Nilay Kırmanlı
İstanbul Ticaret Odası Yayınları
Türü: Ekonomi, Ülkeler
Yayın Tarihi: Aralık 1999
150 Sayfa
ISBN: 9755124195
 
 
 
Kanada Zeytinyağı Pazar Araştırması
E-kitap okumak için tıklayın