Hükümetler – Programları ve Genel Kurul Görüşmeleri (9. Cilt)

E-Kitap okumak için tıklayın

Akbulut Hükümeti (09.11.1989-23.06.1991),
Bakanlar Kurulu,
Hükümet Programının Okunması,
Hükümet Programının Görüşülmesi,
Güvenoylaması,
I. Yılmaz Hükümeti (23.06.1991-20.11.1991),
Bakanlar Kurulu,
Hükümet Programının Okunması,
Hükümet Programının Görüşülmesi,
Güvenoylaması,
VII. Demirel Hükümeti (20.11.1991-25.06.1993),
Bakanlar Kurulu,
Koalisyon Protokolü,
Hükümet Programının Okunması,
Hükümet Programının Görüşülmesi,
Güvenoylaması,
I. Çiller Hükümeti (25.06.1993-05.10.1995),
Bakanlar Kurulu,
Koalisyon Protokolü,
Hükümet Programının Okunması,
Hükümet Programının Görüşülmesi,
Güvenoylaması,
II. Çiller Hükümeti (05.10.1995-30.10.1995),
Bakanlar Kurulu,
Hükümet Programının Okunması,
Hükümet Programının Görüşülmesi,
Güvenoylaması,
Akbulut Hükümeti 09.11.1989-23.06.1991,
1. Yılmaz Hükümeti 23.06.1991-20.11.1991,
7. Demirel Hükümeti 20. 11. 1991-25. 06. 1993,
1. Çiller Hükümeti 25.06.1993-05.10.1995,
2. Çiller Hükümeti 05.10.1995-30.10.1995,
1. Yılmaz Hükümeti,
7. Demirel Hükümeti,
1. Çiller Hükümeti,
2. Çiller Hükümeti,
Akbulut Hükümeti,
Bakanlar Kurulu,
Başbakan,
Yıldırım AKBULUT (Erzincan),
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı,
Ali Hüsrev BOZER (İçel),
Devlet Bakanı,
Kamran İNAN (Bitlis),
Devlet Bakanı,
Güneş TANER (İstanbul),
Devlet Bakanı,
Cemil ÇİÇEK (Yozgat),
Devlet Bakanı,
Işın ÇELEBİ (İzmir),
Devlet Bakanı,
Mehmet YAZAR (Kayseri),
Devlet Bakanı,
Mehmet KEÇECİLER (Konya),
Devlet Bakanı,
Hüsnü DOĞAN (İzmir),
Devlet Bakanı,
Mehmet Vehbi DİNÇERLER (Konya),
Devlet Bakanı,
Mustafa Rüştü TAŞAR (Ankara),
Devlet Bakanı,
Kemal AKKAYA (Samsun),
Devlet Bakanı,
Hüsamettin ÖRÜÇ (Bursa),
Devlet Bakanı,
İbrahim ÖZDEMİR (İstanbul),
Devlet Bakanı,
İsmet ÖZARSLAN (Amasya),
Devlet Bakanı,
Recep Ercüment KONUKMAN (İstanbul),
Adalet Bakanı,
Mahmut Oltan SUNGURLU (Gümüşhane),
Milli Savunma Bakanı,
İsmail Safa GİRAY (İstanbul),
Hüsnü DOĞAN (İzmir),
Mehmet YAZAR (Kayseri),
İçişleri Bakanı,
Abdülkadir AKSU (Diyarbakır),
Dışişleri Bakanı,
Ahmet Mesut YILMAZ (Rize),
Ali Hüsrev BOZER (İçel),
Ahmet Kurtcebe ALPTEMOÇIN (Bursa),
Milli Eğitim Bakanı,
Avni AKYOL (İstanbul),
Bayındırlık ve İskân Bakanı,
Cengiz ALTINKAYA (Aydın),
Sağlık Bakanı,
Halil ŞIVGIN (Ankara),
Maliye ve Gümrük Bakanı,
Ekrem PAKDEMİRLİ (Manisa),
Adnan KAHVECİ (İstanbul),
Ulaştırma Bakanı,
Cengiz TUNCER (Antalya),
Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı,
Lutfullah KAYALAR (Yozgat),
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı,
İmren AYKUT (İstanbul),
Sanayi ve Ticaret Bakanı,
Şükrü YÜRÜR (Ordu),
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı,
Fahrettin KURT (Trabzon),
Togay GEMALMAZ ( Erzurum),
Kültür Bakanı,
Namık Kemal ZEYBEK (İstanbul),
Turizm Bakanı,
İlhan AKÜZÜM (Kars),
Bakanlar Kurulu,
Başbakan,
Ahmet Mesut YILMAZ (Rize),
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı,
Ekrem PAKDEMİRLİ (Manisa),
Devlet Bakanı,
Fahrettin KURT (Trabzon),
Devlet Bakanı,
Mustafa Rüştü TAŞAR (Ankara),
Devlet Bakanı,
İmren AYKUT (İstanbul),
Devlet Bakanı,
Mehmet Vehbi DİNÇERLER (Hatay),
Devlet Bakanı,
Kamran İNAN (Bitlis),
Devlet Bakanı,
İlhan AKÜZÜM (Kars),
Devlet Bakanı,
Cengiz TUNCER (Antalya),
Devlet Bakanı,
Sabahattin ARAS (Erzurum),
Devlet Bakanı,
Ersin KOÇAK (Adana),
Devlet Bakanı,
Mehmet ÇEVİK (Ankara),
Devlet Bakanı,
Eyyüp Cenap GÜLPINAR (Şanlıurfa),
Devlet Bakanı,
Birsel SÖNMEZ (Niğde),
Devlet Bakanı,
Ali Talip ÖZDEMİR (Konya),
Ahmet Akgün ALBAYRAK (Adana),
Adalet Bakanı,
Şakir ŞEKER (Sivas),
Suat BİLGE (TBMM dışından),
Milli Savunma Bakanı,
Hüseyin Barlas DOGU (Ankara),
İçişleri Bakanı,
Mustafa KALEMLİ (Kütahya),
Sabahattin ÇAKMAKOĞLU (TBMM dışından),
Dışişleri Bakanı,
İsmail Safa GİRAY (İstanbul),
Maliye ve Gümrük Bakanı,
Adnan KAHVECİ (İstanbul),
Milli Eğitim Bakanı,
Avni AKYOL (İstanbul),
Bayındırlık ve İskân Bakanı,
Hüsamettin ÖRÜÇ (Bursa),
Sağlık Bakanı,
Yaşar ERYILMAZ (Ağrı),
Ulaştırma Bakanı,
İbrahim ÖZDEMİR (İstanbul),
Sabahattin YALINPALA (TBMM dışından),
Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı,
İlker TUNCAY (Çankırı),
Tarım ve Köyişleri Bakanı,
İlker TUNCAY (Çankırı),
Orman Bakanı,
Mustafa KALEMLİ (Kütahya),
Çevre Bakanı,
Ali Talip ÖZDEMİR (Konya),
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı,
Metin EMİROĞLU (Malatya),
Sanayi ve Ticaret Bakanı,
Rüştü Kazım YÜCELEN (İçel),
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı,
Muzaffer ARICI (Denizli),
Kültür Bakanı,
Gökhan MARAŞ (Kırşehir),
Turizm Bakanı,
Bülent AKARCALI (İstanbul),
Bakanlar Kurulu,
Başbakan,
Süleyman DEMİREL (Isparta DYP),
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı,
Erdal İNÖNÜ (İzmir SHP),
Devlet Bakanı,
Cavit ÇAĞLAR (Bursa DYP),
Devlet Bakanı,
Tansu ÇİLLER (İstanbul DYP),
Devlet Bakanı,
Ertuğrul Ekrem CEYHUN (Balıkesir DYP),
Devlet Bakanı,
İbrahim TEZ (Ankara SHP),
Devlet Bakanı,
Akın GÖNEN (Manisa DYP),
Devlet Bakanı,
Güler İLERİ (Tokat SHP),
Türkan AKYOL (TBMM dışından SHP),
Devlet Bakanı,
Gökberk ERGENEKON (Antalya DYP),
Devlet Bakanı,
Orhan Sefa KİLERCİOĞLU (Adana DYP),
Devlet Bakanı,
Mehmet KAHRAMAN (Diyarbakır SHP),
Devlet Bakanı,
Ömer BARUTÇU (Zonguldak DYP),
Devlet Bakanı,
Mehmet Ali YILMAZ (Trabzon DYP),
Devlet Bakanı,
Erman ŞAHİN (Muğla SHP),
Devlet Bakanı,
Şerif ERCAN (Edirne DYP),
Devlet Bakanı,
Mehmet BATALLI (Gaziantep DYP),
Adalet Bakanı,
Mehmet Seyfi OKTAY (Ankara SHP),
Milli Savunma Bakanı,
Nevzat AYAZ (Çankırı DYP),
İçişleri Bakanı,
İsmet SEZGİN (Aydın DYP),
Dışişleri Bakanı,
Hikmet ÇETİN (Gaziantep SHP),
Maliye ve Gümrük Bakanı,
Sümer ORAL (Manisa DYP),
Milli Eğitim Bakanı,
Köksal TOPTAN (Bartın DYP),
Bayındırlık ve İskân Bakanı,
Onur KUMBARACIBAŞI (Hatay SHP),
Sağlık Bakanı,
Yıldırım AKTUNA (İstanbul DYP),
Ulaştırma Bakanı,
Yaşar TOPÇU (Sinop DYP),
Tarım ve Köyişleri Bakanı,
Necmettin CEVHERİ (Şanlıurfa DYP),
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı,
Mehmet MOĞULTAY (İstanbul SHP),
Sanayi ve Ticaret Bakanı,
Mehmet Tahir KÖSE (Amasya SHP),
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı,
Mehmet Ersin FARALYALI (İzmir DYP),
Kültür Bakanı,
Durmuş Fikri SAĞLAR (İçel SHP),
Turizm Bakanı,
Abdülkadir ATEŞ (Gaziantep SHP),
Orman Bakanı,
Vefa TANIR (Konya DYP),
Çevre Bakanı,
Bedrettin Doğancan AKYÜREK (İstanbul DYP),
Bakanlar Kurulu,
Başbakan,
Tansu ÇİLLER (İstanbul DYP),
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı,
Erdal İNÖNÜ (İzmir SHP),
Murat KARAYALÇIN (TBMM dışından SHP),
Hikmet ÇETİN (Gaziantep CHP),
Devlet Bakanı,
Bahattin ALAGÖZ (Gaziantep SHP),
Devlet Bakanı,
Necmettin CEVHERİ (Şanlıurfa DYP),
Devlet Bakanı,
Yıldırım AKTUNA (İstanbul DYP),
Devlet Bakanı,
Mehmet GÖLHAN (Sakarya DYP),
Beytullah Mehmet GAZİOĞLU (Bursa DYP),
Ali Şevki EREK (Tokat DYP),
Devlet Bakanı,
İbrahim TEZ (Ankara SHP),
Durmuş Fikri SAĞLAR (İçel SHP),
Mehmet GÜLCEGÜN (Mardin SHP),
Onur KUMBARACIBAŞI (Hatay CHP),
Devlet Bakanı,
Bekir Sami DAÇE (Adana DYP),
Devlet Bakanı,
Türkan AKYOL (TBMM Dışından SHP),
Önay ALPAGO (TBMM Dışından SHP),
Aysel BAYKAL (TBMM Dışından CHP),
Devlet Bakanı,
Güneş MÜFTÜOĞLU (Zonguldak DYP),
Nurhan TEKİNEL (Kastamonu DYP),
Ayvaz GÖKDEMİR (Gaziantep DYP),
Devlet Bakanı,
Nafiz KURT (Samsun DYP),
Devlet Bakanı,
Mehmet KAHRAMAN (Diyarbakır SHP),
Azimet KÖYLÜOĞLU (Sivas SHP),
Algan HACALOĞLU (İstanbul CHP),
Devlet Bakanı,
Cemil ERHAN (Ağrı DYP),
Abdullah Aykon DOĞAN (Isparta DYP),
Devlet Bakanı,
Mustafa ÇİLOĞLU (Burdur DYP),
Abdülbaki ATAÇ (Balıkesir DYP),
Devlet Bakanı,
Erman ŞAHİN (Muğla SHP),
Salih SÜMER (Diyarbakır SHP),
Ziya HALİS (Sivas CHP),
Devlet Bakanı,
Ahmet SANAL (Adana DYP),
Mehmet Ali YILMAZ (Trabzon DYP),
Esat KIRATLIOĞLU (Nevşehir DYP),
Devlet Bakanı,
Şükrü ERDEM (Bursa DYP),
Adalet Bakanı,
Mehmet Seyfi OKTAY (Ankara SHP),
Mehmet MOĞULTAY (İstanbul SHP),
Milli Savunma Bakanı,
Nevzat AYAZ (Çankırı DYP),
Mehmet GÖLHAN (Sakarya DYP),
İçişleri Bakanı,
Beytullah Mehmet GAZİOĞLU (Bursa DYP),
Nahit MENTEŞE (Aydın DYP),
Dışişleri Bakanı,
Hikmet ÇETİN (Gaziantep SHP),
Mümtaz SOYSAL (Ankara SHP),
Murat KARAYALÇIN (TBMM Dışından SHP),
Erdal İNÖNÜ (İzmir CHP),
Maliye ve Gümrük Bakanı,
İsmet ATTİLA (Afyon DYP),
Milli Eğitim Bakanı,
Nahit MENTEŞE (Aydın DYP),
Nevzat AYAZ (Çankırı DYP),
Bayındırlık ve İskân Bakanı,
Onur KUMBARACIBAŞI (Hatay SHP),
Mustafa YILMAZ (Gaziantep SHP),
Halil ÇULHAOĞLU (İzmir SHP),
Erman ŞAHİN (Muğla CHP),
Halil ÇULHAOĞLU (İzmir CHP),
Sağlık Bakanı,
Rıfat SERDAROĞLU (İzmir DYP),
Mehmet Kazım DİNÇ (Kocaeli DYP),
Doğan BARAN (Niğde DYP),
Ulaştırma Bakanı,
Mehmet KÖSTEPEN (İzmir DYP),
Ali Şevki EREK (Tokat DYP),
Tarım ve Köyişleri Bakanı,
Refaiddin ŞAHİN (Ordu DYP),
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı,
Mehmet MOĞULTAY (İstanbul SHP),
Nihad MATKAP (Hatay SHP),
Aydın Güven GÜRKAN (İçel CHP),
Ziya HALİS (Sivas CHP),
Sanayi ve Ticaret Bakanı,
Mehmet Tahir KÖSE (Amasya SHP),
Mehmet DÖNEN (Hatay SHP),
Hasan AKYOL (Bartın CHP),
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı,
Veysel ATASOY (Antalya DYP),
Kültür Bakanı,
Durmuş Fikri SAĞLAR (İçel SHP),
Timurçin SAVAŞ (Adana SHP),
Ercan KARAKAŞ (İstanbul CHP),
İsmail CEM (İstanbul CHP),
Turizm Bakanı,
Abdülkadir ATEŞ (Gaziantep SHP),
Halil ÇULHAOĞLU (İzmir SHP),
Şahin ULUSOY (Tokat SHP),
İrfan GÜRPINAR (Kırklareli CHP),
Orman Bakanı,
Hasan EKİNCİ (Artvin DYP),
Çevre Bakanı,
Rıza AKÇALI (Manisa DYP),
Bakanlar Kurulu,
Başbakan,
Tansu ÇİLLER (İstanbul),
Devlet Bakanı,
Necmettin CEVHERİ (Şanlıurfa),
Devlet Bakanı,
Cavit ÇAĞLAR (Bursa),
Devlet Bakanı,
Ali Münif İSLAMOĞLU (Kastamonu),
Devlet Bakanı,
Abdullah Aykon DOĞAN (Isparta),
Devlet Bakanı,
Esat KIRATLIOĞLU (Nevşehir),
Devlet Bakanı,
Refaiddin ŞAHİN (Ordu),
Devlet Bakanı,
Ayvaz GÖKDEMİR (Gaziantep),
Devlet Bakanı,
Ömer BARUTÇU (Zonguldak),
Devlet Bakanı,
Mehmet BATALLI (Gaziantep),
Devlet Bakanı,
Abdul Baki TUĞ (Ankara),
Devlet Bakanı,
Işılay SAYGIN (İzmir),
Devlet Bakanı,
Mehmet Selim ENSARİOĞLU (Diyarbakır),
Adalet Bakanı,
Bekir Sami DAÇE (Adana),
Milli Savunma Bakanı,
Vefa TANIR (Konya),
İçişleri Bakanı,
Nahit MENTEŞE (Aydın),
Dışişleri Bakanı,
Ali Coşkun KIRCA (İstanbul),
Maliye Bakanı,
İsmet ATTİLA (Afyon),
II. Ç ller Hükümet •,
Milli Eğitim Bakanı,
Turhan TAYAN (Bursa),
Bayındırlık ve İskân Bakanı,
Tunç BILGET (Aydın),
Sağlık Bakanı,
Doğan BARAN (Niğde),
Ulaştırma Bakanı,
Ali Şevki EREK (Tokat),
Tarım ve Köyişleri Bakanı,
Nafiz KURT (Samsun),
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı,
Mustafa Ateş AMIKLIOĞLU (Çorum),
Sanayi ve Ticaret Bakanı,
Abdülbaki ATAÇ (Balıkesir),
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı,
Şinasi ALTINER (Zonguldak),
Kültür Bakanı,
Köksal TOPTAN (Bartın),
Turizm Bakanı,
Bilal GÜNGÖR (Ankara),
Orman Bakanı,
Hasan EKİNCİ (Artvin),
Çevre Bakanı,
Ahmet Hamdi ÜÇPINARLAR (Çanakkale),
Yıldırım Akbulut (Erzincan) Başbakan,
Yıldırım Akbulut (Erzincan) Başbakan,
Yıldırım Akbulut (Erzincan) Başbakan,
Erdal İnönü (İzmir),
Köksal Toptan (Zonguldak),
Yasin Bozkurt (Kars),
Fehmi Işıklar (Bursa),
Mustafa Yılmaz (Gaziantep),
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan,
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan,
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan,
Kamer Genç (Tunceli),
Süleyman Demirel (Isparta),
Erdal İnönü (İzmir),
Raşit Daldal (Niğde),
Bahattin Çaloğlu (Artvin),
Özer Gürbüz (Sinop),
Vefa Tanır (Konya),
Süleyman Demirel (Isparta) Başbakan,
Süleyman Demirel (Isparta) Başbakan,
Süleyman Demirel (Isparta) Başbakan,
Necmettin Erbakan (Konya),
Aydın Güven Gürkan (İçel),
Güneş Müftüoğlu (Zonguldak),
A. Mesut Yılmaz (Rize),
Kamer Genç (Tunceli),
Bülent Ecevit (Zonguldak),
Zeki Ergezen (Bitlis),
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan,
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan,
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan,
Necmettin Cevheri (Şanlıurfa) Devlet Bakanı,
Necmettin Erbakan (Konya),
Aydın Güven Gürkan (İçel),
Deniz Baykal (Antalya),
Tunç Bilget (Aydın),
Ali Şevki Erek (Tokat),
A. Mesut Yılmaz (Rize),
Kadir Ramazan Coşkun (İstanbul),
Azimet Köylüoğlu (Sivas),
Muharrem Şemsek (Çorum),
Şevket Kazan (Kocaeli),
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan,
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan,
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan,
Nevzat Ercan (Sakarya),
İhsan Saraçlar (Samsun),
Abdüllatif Şener (Sivas),
A. Mesut Yılmaz (Rize),
Deniz Baykal (Antalya),
Deniz Baykal (Antalya),
Kemalettin Göktaş (Trabzon),
Ali Er (İçel),

9. CİLT KONUŞMACI LİSTESİ

Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan
Mahmut Alınak (Şırnak)
Kamran İnan (Bitlis)
Lutfullah Kayalar (Yozgat)
Algan Hacaloğlu (İstanbul)
Ural Köklü (Uşak)
Güneş Müftüoğlu (Zonguldak)
Mukadder Başeğmez (İstanbul)
Abdüllatif Şener (Sivas)
Deniz Baykal (Antalya) Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yrd.
Coşkun Kırca (İstanbul) Devlet Bakanı
İbrahim Halil Çelik (Şanlıurfa)
Kemalettin Göktaş (Trabzon)
Esat Bütün (Kahramanmaraş)
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
Şevket Kazan (Kocaeli)
Bülent Ecevit (İstanbul)
Aydın Menderes (İstanbul)
Abdüllatif Şener (Sivas)
Yılmaz Karakoyunlu (İstanbul)
Ahat Andican (İstanbul)
Deniz Baykal (Antalya)
Deniz Baykal (Antalya)
Saffet Arıkan Bedük (Ankara)
Abdullah Aykon Doğan (Isparta)
Kemalettin Göktaş (Trabzon)
Muhsin Yazıcıoğlu (Sivas)
Emre Gönensay (Antalya)
Necmettin Erbakan (Konya) Başbakan
Necmettin Erbakan (Konya) Başbakan
Necmettin Erbakan (Konya) Başbakan
Deniz Baykal (Antalya)
Şeref Malkoç (Trabzon)
Bülent Arınç (Manisa)
Bülent Ecevit (İstanbul)
Abdülbaki Ataç (Balıkesir)
A. Mesut Yılmaz (Rize)
A. Mesut Yılmaz (Rize)
Muhsin Yazıcıoğlu (Sivas)
Nejat Arseven (Ankara)
Lutfullah Kayalar (Yozgat)
Mustafa Rüştü Taşar (Gaziantep)
Abdüllatif Şener (Sivas) Maliye Bakanı
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
Deniz Baykal (Antalya)
Metin Bostancıoğlu (Sinop)
Metin Şahin (Antalya)
Ayvaz Gökdemir (Kayseri)
Bülent Arınç (Manisa)
Nejat Arseven (Ankara)
Bülent Ecevit (İstanbul) Devlet Bakanı ve Başbakan Yrd.
Mehmet Gözlükaya (Denizli)
Orhan Kavuncu (Adana)
Salih Kapusuz (Kayseri)
Saffet Arıkan Bedük (Ankara)
Saffet Arıkan Bedük (Ankara)
Zeki Çakan (Bartın)

Künye Bilgileri

Hükümetler – Programları ve Genel Kurul Görüşmeleri 9. Cilt (30 Ekim 1995 – 11 Ocak 1999)
Hazırlayanlar: Dr. İrfan Neziroğlu, Dr. Tuncer Yılmaz
Düzenleme: Gülşah Erdem Efe
Grafik-Tasarım: Uğur Saçı
Türkiye Büyük Millet Meclisi, TBMM Yayınları
Türü: Siyaset, Demokrasi, Parlamenter Sistem, Siyasal Kurumlar, Siyasi Partiler, Siyasi Tarih, Hükümetler, E-kitap İndir, E-kitap oku
Yayın Tarihi: Aralık 2013
713 Sayfa
ISBN 978-605-4700-46-2 (Tk)
ISBN 978-605-4700-55-4 (9. Cilt)

 

E-Kitap okumak için tıklayın