Hükümetler – Programları ve Genel Kurul Görüşmeleri (8. Cilt)

Hükümetler – Programları ve Genel Kurul Görüşmeleri 8. Cilt (9 Kasım 1989 – 30 Ekim 1995)
E-Kitap okumak için tıklayın

Sunuş
Önsöz
47 Akbulut Hükümeti (09.11.1989-23.06.1991)
Bakanlar Kurulu
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
48 I. Yılmaz Hükümeti (23.06.1991-20.11.1991)
Bakanlar Kurulu
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
49 VII. Demirel Hükümeti (20.11.1991-25.06.1993)
Bakanlar Kurulu
Koalisyon Protokolü
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
50 I. Çiller Hükümeti (25.06.1993-05.10.1995)
Bakanlar Kurulu
Koalisyon Protokolü
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
51 II. Çiller Hükümeti (05.10.1995-30.10.1995)
Bakanlar Kurulu
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması

Akbulut Hükümeti
09.11.1989-23.06.1991
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Yıldırım AKBULUT (Erzincan) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Ali Hüsrev BOZER (İçel) 09.11.1989-21.02.1990
Devlet Bakanı
Kamran İNAN (Bitlis) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Güneş TANER (İstanbul) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Cemil ÇİÇEK (Yozgat) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Işın ÇELEBİ (İzmir) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Mehmet YAZAR (Kayseri) 09.11.1989-01.03.1991
Devlet Bakanı
Mehmet KEÇECİLER (Konya) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Hüsnü DOĞAN (İzmir) 09.11.1989-28.10.1990
Devlet Bakanı
Mehmet Vehbi DİNÇERLER (Konya) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Mustafa Rüştü TAŞAR (Ankara) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Kemal AKKAYA (Samsun) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Hüsamettin ÖRÜÇ (Bursa) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
İbrahim ÖZDEMİR (İstanbul) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
İsmet ÖZARSLAN (Amasya) 09.11.1989-23.06.1991
Devlet Bakanı
Recep Ercüment KONUKMAN (İstanbul) 09.11.1989-23.06.1991
Adalet Bakanı
Mahmut Oltan SUNGURLU (Gümüşhane) 09.11.1989-23.06.1991
Milli Savunma Bakanı
İsmail Safa GİRAY (İstanbul) 09.11.1989-19.10.1990
Hüsnü DOĞAN (İzmir) 28.10.1990-22.02.1991
Mehmet YAZAR (Kayseri) 01.03.1991-23.06.1991
İçişleri Bakanı
Abdülkadir AKSU (Diyarbakır) 09.11.1989-23.06.1991
Dışişleri Bakanı
Ahmet Mesut YILMAZ (Rize) 21.12.1987-21.02.1990
Ali Hüsrev BOZER (İçel) 21.02.1990-12.10.1990
Ahmet Kurtcebe ALPTEMOÇIN (Bursa) 13.10.1990-23.06.1991
Milli Eğitim Bakanı
Avni AKYOL (İstanbul) 09.11.1989-23.06.1991
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Cengiz ALTINKAYA (Aydın) 09.11.1989-23.06.1991
Sağlık Bakanı
Halil ŞIVGIN (Ankara) 09.11.1989-23.06.1991
Maliye ve Gümrük Bakanı
Ekrem PAKDEMİRLİ (Manisa) 09.11.1989-29.03.1990
Adnan KAHVECİ (İstanbul) 29.03.1990-23.06.1991
Ulaştırma Bakanı
Cengiz TUNCER (Antalya) 09.11.1989-23.06.1991
Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı
Lutfullah KAYALAR (Yozgat) 09.11.1989-23.06.1991
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
İmren AYKUT (İstanbul) 09.11.1989-23.06.1991
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Şükrü YÜRÜR (Ordu) 09.11.1989-23.06.1991
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Fahrettin KURT (Trabzon) 21.12.1987-30.04.1991
Togay GEMALMAZ ( Erzurum) 30.04.1991-23.06.1991
Kültür Bakanı
Namık Kemal ZEYBEK (İstanbul) 09.11.1989-23.06.1991
Turizm Bakanı
İlhan AKÜZÜM (Kars) 09.11.1989-23.06.1991

1. Yılmaz Hükümeti
23.06.1991-20.11.1991
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Ahmet Mesut YILMAZ (Rize) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Ekrem PAKDEMİRLİ (Manisa) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Fahrettin KURT (Trabzon) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Mustafa Rüştü TAŞAR (Ankara) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
İmren AYKUT (İstanbul) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Mehmet Vehbi DİNÇERLER (Hatay) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Kamran İNAN (Bitlis) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
İlhan AKÜZÜM (Kars) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Cengiz TUNCER (Antalya) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Sabahattin ARAS (Erzurum) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Ersin KOÇAK (Adana) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Mehmet ÇEVİK (Ankara) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Eyyüp Cenap GÜLPINAR (Şanlıurfa) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Birsel SÖNMEZ (Niğde) 23.06.1991-20.11.1991
Devlet Bakanı
Ali Talip ÖZDEMİR (Konya) 23.06.1991-22.08.1991
Ahmet Akgün ALBAYRAK (Adana) 25.08.1991-20.11.1991
Adalet Bakanı
Şakir ŞEKER (Sivas) 23.06.1991-29.08.1991
Suat BİLGE (TBMM dışından) 29.08.1991-20.11.1991
Milli Savunma Bakanı
Hüseyin Barlas DOGU (Ankara) 23.06.1991-20.11.1991
İçişleri Bakanı
Mustafa KALEMLİ (Kütahya) 23.06.1991-26.08.1991
Sabahattin ÇAKMAKOĞLU (TBMM dışından) 29.08.1991-20.11.1991
Dışişleri Bakanı
İsmail Safa GİRAY (İstanbul) 23.06.1991-20.11.1991
Maliye ve Gümrük Bakanı
Adnan KAHVECİ (İstanbul) 23.06.1991-20.11.1991
Milli Eğitim Bakanı
Avni AKYOL (İstanbul) 23.06.1991-20.11.1991
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Hüsamettin ÖRÜÇ (Bursa) 23.06.1991-20.11.1991
Sağlık Bakanı
Yaşar ERYILMAZ (Ağrı) 23.06.1991-20.11.1991
Ulaştırma Bakanı
İbrahim ÖZDEMİR (İstanbul) 23.06.1991-29.08.1991
Sabahattin YALINPALA (TBMM dışından) 29.08.1991-20.11.1991
Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı
İlker TUNCAY (Çankırı) 23.06.1991-09.08.1991
Tarım ve Köyişleri Bakanı
İlker TUNCAY (Çankırı) 11.08.1991-20.11.1991
Orman Bakanı
Mustafa KALEMLİ (Kütahya) 26.08.1991-20.11.1991
Çevre Bakanı
Ali Talip ÖZDEMİR (Konya) 22.08.1991-20.11.1991
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Metin EMİROĞLU (Malatya) 23.06.1991-20.11.1991
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Rüştü Kazım YÜCELEN (İçel) 23.06.1991-20.11.1991
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Muzaffer ARICI (Denizli) 23.06.1991-20.11.1991
Kültür Bakanı
Gökhan MARAŞ (Kırşehir) 23.06.1991-20.11.1991
Turizm Bakanı
Bülent AKARCALI (İstanbul) 23.06.1991-20.11.1991

7. Demirel Hükümeti
20. 11. 1991-25. 06. 1993
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Süleyman DEMİREL (Isparta, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Erdal İNÖNÜ (İzmir, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Cavit ÇAĞLAR (Bursa, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Tansu ÇİLLER (İstanbul, DYP) 20.11.1991-09.06.1993
Devlet Bakanı
Ertuğrul Ekrem CEYHUN (Balıkesir, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
İbrahim TEZ (Ankara, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Akın GÖNEN (Manisa, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Güler İLERİ (Tokat, SHP) 20.11.1991-22.02.1992
Türkan AKYOL (TBMM dışından, SHP) 04.03.1992-25.06.1993
Devlet Bakanı
Gökberk ERGENEKON (Antalya, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Orhan Sefa KİLERCİOĞLU (Adana, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Mehmet KAHRAMAN (Diyarbakır, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Ömer BARUTÇU (Zonguldak, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Mehmet Ali YILMAZ (Trabzon, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Erman ŞAHİN (Muğla, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Şerif ERCAN (Edirne, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı
Mehmet BATALLI (Gaziantep, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Adalet Bakanı
Mehmet Seyfi OKTAY (Ankara, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Milli Savunma Bakanı
Nevzat AYAZ (Çankırı, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
İçişleri Bakanı
İsmet SEZGİN (Aydın, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Dışişleri Bakanı
Hikmet ÇETİN (Gaziantep, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Maliye ve Gümrük Bakanı
Sümer ORAL (Manisa, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Milli Eğitim Bakanı
Köksal TOPTAN (Bartın, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Onur KUMBARACIBAŞI (Hatay, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Sağlık Bakanı
Yıldırım AKTUNA (İstanbul, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Ulaştırma Bakanı
Yaşar TOPÇU (Sinop, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Necmettin CEVHERİ (Şanlıurfa, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Mehmet MOĞULTAY (İstanbul, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Mehmet Tahir KÖSE (Amasya, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Mehmet Ersin FARALYALI (İzmir, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Kültür Bakanı
Durmuş Fikri SAĞLAR (İçel, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Turizm Bakanı
Abdülkadir ATEŞ (Gaziantep, SHP) 20.11.1991-16.05.1993
Orman Bakanı
Vefa TANIR (Konya, DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Çevre Bakanı
Bedrettin Doğancan AKYÜREK (İstanbul, DYP) 20.11.1991-16.05.1993

1. Çiller Hükümeti
25.06.1993-05.10.1995
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Tansu ÇİLLER (İstanbul, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Erdal İNÖNÜ (İzmir, SHP) 25.06.1993-12.09.1993
Murat KARAYALÇIN (TBMM dışından, SHP) 19.09.1993-27.03.1995
Hikmet ÇETİN (Gaziantep, CHP) 27.03.1995-05.10.1995
Devlet Bakanı
Bahattin ALAGÖZ (Gaziantep, SHP) 27.12.1994-27.03.1995
Devlet Bakanı
Necmettin CEVHERİ (Şanlıurfa, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Devlet Bakanı
Yıldırım AKTUNA (İstanbul, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Devlet Bakanı
Mehmet GÖLHAN (Sakarya, DYP) 25.06.1993-24.10.1993
Beytullah Mehmet GAZİOĞLU (Bursa, DYP) 24.10.1993-28.11.1993
Ali Şevki EREK (Tokat, DYP) 28.11.1993-30.05.1995
Devlet Bakanı
İbrahim TEZ (Ankara, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Durmuş Fikri SAĞLAR (İçel, SHP) 27.07.1994-02.10.1994
Mehmet GÜLCEGÜN (Mardin, SHP) 05.10.1994-27.03.1995
Onur KUMBARACIBAŞI (Hatay, CHP) 27.03.1995-05.10.1995
Devlet Bakanı
Bekir Sami DAÇE (Adana, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Devlet Bakanı
Türkan AKYOL (TBMM Dışından, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Önay ALPAGO (TBMM Dışından, SHP) 27.07.1994-27.03.1995
Aysel BAYKAL (TBMM Dışından, CHP) 27.03.1995-05.10.1995
Devlet Bakanı
Güneş MÜFTÜOĞLU (Zonguldak, DYP) 25.06.1993-28.11.1993
Nurhan TEKİNEL (Kastamonu, DYP) 28.11.1993-14.08.1994
Ayvaz GÖKDEMİR (Gaziantep, DYP) 14.08.1994-05.10.1995
Devlet Bakanı
Nafiz KURT (Samsun, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Devlet Bakanı
Mehmet KAHRAMAN (Diyarbakır, SHP) 25.06.1993-25.06.1994
Azimet KÖYLÜOĞLU (Sivas, SHP) 27.07.1994-27.03.1995
Algan HACALOĞLU (İstanbul, CHP) 27.03.1995-05.10.1995
Devlet Bakanı
Cemil ERHAN (Ağrı, DYP) 25.06.1993-07.02.1994
Abdullah Aykon DOĞAN (Isparta, DYP) 07.02.1994-05.10.1995
Devlet Bakanı
Mustafa ÇİLOĞLU (Burdur, DYP) 25.06.1993-28.11.1993
Abdülbaki ATAÇ (Balıkesir, DYP) 28.11.1993-05.10.1995
Devlet Bakanı
Erman ŞAHİN (Muğla, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Salih SÜMER (Diyarbakır, SHP) 27.07.1994-27.03.1995
Ziya HALİS (Sivas, CHP) 27.03.1995-18.06.1995
Devlet Bakanı
Ahmet SANAL (Adana, DYP) 25.06.1993-28.11.1993
Mehmet Ali YILMAZ (Trabzon, DYP) 28.11.1993-15.07.1994
Esat KIRATLIOĞLU (Nevşehir, DYP) 14.08.1994-05.10.1995
Devlet Bakanı
Şükrü ERDEM (Bursa, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Adalet Bakanı
Mehmet Seyfi OKTAY (Ankara, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Mehmet MOĞULTAY (İstanbul, SHP) 27.07.1994-05.10.1995
Milli Savunma Bakanı
Nevzat AYAZ (Çankırı, DYP) 25.06.1993-24.10.1993
Mehmet GÖLHAN (Sakarya, DYP) 24.10.1993-05.10.1995
İçişleri Bakanı
Beytullah Mehmet GAZİOĞLU (Bursa, DYP) 25.06.1993-24.10.1993
Nahit MENTEŞE (Aydın, DYP) 24.10.1993-05.10.1995
Dışişleri Bakanı
Hikmet ÇETİN (Gaziantep, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Mümtaz SOYSAL (Ankara, SHP) 27.07.1994-28.11.1994
Murat KARAYALÇIN (TBMM Dışından, SHP) 12.12.1994-27.03.1995
Erdal İNÖNÜ (İzmir, CHP) 27.03.1995-05.10.1995
Maliye ve Gümrük Bakanı
İsmet ATTİLA (Afyon, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Milli Eğitim Bakanı
Nahit MENTEŞE (Aydın, DYP) 25.06.1993-24.10.1993
Nevzat AYAZ (Çankırı, DYP) 24.10.1993-05.10.1995
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Onur KUMBARACIBAŞI (Hatay, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Mustafa YILMAZ (Gaziantep, SHP) 27.07.1994-23.09.1994
Halil ÇULHAOĞLU (İzmir, SHP) 05.10.1994-27.03.1995
Erman ŞAHİN (Muğla, CHP) 27.03.1995-15.07.1995
Halil ÇULHAOĞLU (İzmir, CHP) 15.07.1995-05.10.1995
Sağlık Bakanı
Rıfat SERDAROĞLU (İzmir, DYP) 25.06.1993-28.11.1993
Mehmet Kazım DİNÇ (Kocaeli, DYP) 28.11.1993-14.08.1994
Doğan BARAN (Niğde, DYP) 14.08.1994-05.10.1995
Ulaştırma Bakanı
Mehmet KÖSTEPEN (İzmir, DYP) 25.06.1993-12.04.1995
Ali Şevki EREK (Tokat, DYP) 29.05.1995-05.10.1995
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Refaiddin ŞAHİN (Ordu, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Mehmet MOĞULTAY (İstanbul, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Nihad MATKAP (Hatay, SHP) 27.07.1994-27.03.1995
Aydın Güven GÜRKAN (İçel, CHP) 27.03.1995-04.06.1995
Ziya HALİS (Sivas, CHP) 18.06.1995-05.10.1995
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Mehmet Tahir KÖSE (Amasya, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Mehmet DÖNEN (Hatay, SHP) 27.07.1994-27.03.1995
Hasan AKYOL (Bartın, CHP) 27.03.1995-05.10.1995
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Veysel ATASOY (Antalya, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Kültür Bakanı
Durmuş Fikri SAĞLAR (İçel, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Timurçin SAVAŞ (Adana, SHP) 27.07.1994-27.03.1995
Ercan KARAKAŞ (İstanbul, CHP) 27.03.1995-24.06.1995
İsmail CEM (İstanbul, CHP) 07.07.1995-05.10.1995
Turizm Bakanı
Abdülkadir ATEŞ (Gaziantep, SHP) 25.06.1993-27.07.1994
Halil ÇULHAOĞLU (İzmir, SHP) 27.07.1994-05.10.1994
Şahin ULUSOY (Tokat, SHP) 05.10.1994-27.03.1995
İrfan GÜRPINAR (Kırklareli, CHP) 27.03.1995-05.10.1995
Orman Bakanı
Hasan EKİNCİ (Artvin, DYP) 25.06.1993-05.10.1995
Çevre Bakanı
Rıza AKÇALI (Manisa, DYP) 25.06.1993-05.10.1995

2. Çiller Hükümeti
05.10.1995-30.10.1995
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Tansu ÇİLLER (İstanbul) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Necmettin CEVHERİ (Şanlıurfa) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Cavit ÇAĞLAR (Bursa) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Ali Münif İSLAMOĞLU (Kastamonu) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Abdullah Aykon DOĞAN (Isparta) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Esat KIRATLIOĞLU (Nevşehir) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Refaiddin ŞAHİN (Ordu) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Ayvaz GÖKDEMİR (Gaziantep) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Ömer BARUTÇU (Zonguldak) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Mehmet BATALLI (Gaziantep) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Abdul Baki TUĞ (Ankara) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Işılay SAYGIN (İzmir) 05.10.1995-30.10.1995
Devlet Bakanı
Mehmet Selim ENSARİOĞLU (Diyarbakır) 05.10.1995-30.10.1995
Adalet Bakanı
Bekir Sami DAÇE (Adana) 05.10.1995-30.10.1995
Milli Savunma Bakanı
Vefa TANIR (Konya) 05.10.1995-30.10.1995
İçişleri Bakanı
Nahit MENTEŞE (Aydın) 05.10.1995-30.10.1995
Dışişleri Bakanı
Ali Coşkun KIRCA (İstanbul) 05.10.1995-30.10.1995
Maliye Bakanı
İsmet ATTİLA (Afyon) 05.10.1995-30.10.1995
II. Ç ller Hükümet • 6921
Milli Eğitim Bakanı
Turhan TAYAN (Bursa) 05.10.1995-30.10.1995
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Tunç BILGET (Aydın) 05.10.1995-30.10.1995
Sağlık Bakanı
Doğan BARAN (Niğde) 05.10.1995-30.10.1995
Ulaştırma Bakanı
Ali Şevki EREK (Tokat) 05.10.1995-30.10.1995
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Nafiz KURT (Samsun) 05.10.1995-30.10.1995
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Mustafa Ateş AMIKLIOĞLU (Çorum) 05.10.1995-30.10.1995
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Abdülbaki ATAÇ (Balıkesir) 05.10.1995-30.10.1995
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Şinasi ALTINER (Zonguldak) 05.10.1995-30.10.1995
Kültür Bakanı
Köksal TOPTAN (Bartın) 05.10.1995-30.10.1995
Turizm Bakanı
Bilal GÜNGÖR (Ankara) 05.10.1995-30.10.1995
Orman Bakanı
Hasan EKİNCİ (Artvin) 05.10.1995-30.10.1995
Çevre Bakanı
Ahmet Hamdi ÜÇPINARLAR (Çanakkale) 05.10.1995-30.10.1995

8. CİLT KONUŞMACI LİSTESİ

Yıldırım Akbulut (Erzincan) Başbakan
Yıldırım Akbulut (Erzincan) Başbakan
Yıldırım Akbulut (Erzincan) Başbakan
Erdal İnönü (İzmir)
Köksal Toptan (Zonguldak)
Yasin Bozkurt (Kars)
Fehmi Işıklar (Bursa)
Mustafa Yılmaz (Gaziantep)
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
A. Mesut Yılmaz (Rize) Başbakan
Kamer Genç (Tunceli)
Süleyman Demirel (Isparta)
Erdal İnönü (İzmir)
Raşit Daldal (Niğde)
Bahattin Çaloğlu (Artvin)
Özer Gürbüz (Sinop)
Vefa Tanır (Konya)
Süleyman Demirel (Isparta) Başbakan
Süleyman Demirel (Isparta) Başbakan
Süleyman Demirel (Isparta) Başbakan
Necmettin Erbakan (Konya)
Aydın Güven Gürkan (İçel)
Güneş Müftüoğlu (Zonguldak)
A. Mesut Yılmaz (Rize)
Kamer Genç (Tunceli)
Bülent Ecevit (Zonguldak)
Zeki Ergezen (Bitlis)
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan
Necmettin Cevheri (Şanlıurfa) Devlet Bakanı
Necmettin Erbakan (Konya)
Aydın Güven Gürkan (İçel)
Deniz Baykal (Antalya)
Tunç Bilget (Aydın)
Ali Şevki Erek (Tokat)
A. Mesut Yılmaz (Rize)
Kadir Ramazan Coşkun (İstanbul)
Azimet Köylüoğlu (Sivas)
Muharrem Şemsek (Çorum)
Şevket Kazan (Kocaeli)
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan
Tansu Çiller (İstanbul) Başbakan
Nevzat Ercan (Sakarya)
İhsan Saraçlar (Samsun)
Abdüllatif Şener (Sivas)
A. Mesut Yılmaz (Rize)
Deniz Baykal (Antalya)
Deniz Baykal (Antalya)
Kemalettin Göktaş (Trabzon)
Ali Er (İçel)

Künye Bilgileri

Hükümetler – Programları ve Genel Kurul Görüşmeleri 8. Cilt (9 Kasım 1989 – 30 Ekim 1995)
Hazırlayanlar: Dr. İrfan Neziroğlu, Dr. Tuncer Yılmaz
Düzenleme: Gülşah Erdem Efe
Grafik-Tasarım: Uğur Saçı
Türkiye Büyük Millet Meclisi, TBMM Yayınları
Türü: Siyaset, Demokrasi, Parlamenter Sistem, Siyasal Kurumlar, Siyasi Partiler, Siyasi Tarih, Hükümetler, E-kitap İndir, E-kitap oku
Yayın Tarihi: Aralık 2013
781 Sayfa
ISBN 978-605-4700-46-2 (Tk)
ISBN 978-605-4700-54-7 (8. Cilt)

 

Hükümetler – Programları ve Genel Kurul Görüşmeleri 8. Cilt (9 Kasım 1989 – 30 Ekim 1995)
E-Kitap okumak için tıklayın