Hükümetler – Programları ve Genel Kurul Görüşmeleri (10. Cilt)

E-Kitap okumak için tıklayın

Sunuş
Önsöz
56 IV. Ecevit Hükümeti (11.01.1999-28.05.1999)
Bakanlar Kurulu
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
57 V. Ecevit Hükümeti (28.05.1999-18.11.2002)
Bakanlar Kurulu
Koalisyon Protokolü
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
58 Gül Hükümeti (18.11.2002-14.03.2003)
Bakanlar Kurulu
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
59 I. Erdoğan Hükümeti (14.03.2003-29.08.2007)
Bakanlar Kurulu
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
60 II. Erdoğan Hükümeti (29.08.2007-06.07.2011)
Bakanlar Kurulu
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
61 III. Erdoğan Hükümeti (06.07.2011- )
Bakanlar Kurulu
Hükümet Programının Okunması
Hükümet Programının Görüşülmesi
Güvenoylaması
İndeks

4. Ecevit Hükümeti
11.01.1999-28.05.1999
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Bülent Ecevit (İstanbul) 11.01.1999-28.05.1999
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
H. Hüsamettin Özkan (İstanbul) 11.01.1999-28.05.1999
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Hikmet Uluğbay (Ankara) 11.01.1999-28.05.1999
Devlet Bakanı
Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel (İzmir) 11.01.1999-28.05.1999
Devlet Bakanı
Mustafa Yılmaz (Gaziantep) 11.01.1999-28.05.1999
Devlet Bakanı
Hasan Gemici ( Zonguldak) 11.01.1999-28.05.1999
Devlet Bakanı
Fikret Ünlü (Karaman) 11.01.1999-28.05.1999
Devlet Bakanı
Aydın Tümen (Ankara) 11.01.1999-28.05.1999
Adalet Bakanı
Selçuk Öztek (Parlamento Dışından) 11.01.1999-28.05.1999
İçişleri Bakanı
Cahit Bayar (Parlamento Dışından) 11.01.1999-28.05.1999
Millî Savunma Bakanı
Prof.Dr. Hikmet Sami Türk (Trabzon) 11.01.1999-28.05.1999
Dışişleri Bakanı
İsmail Cem (Kayseri) 11.01.1999-28.05.1999
Maliye Bakanı
Zekeriya Temizel (İstanbul) 11.01.1999-24.02.1999
Prof Dr. Nami Çağan (İstanbul) 24.02.1999-28.05.1999
Millî Eğitim Bakanı
Metin Bostancıoğlu (Sinop) 11.01.1999-28.05.1999
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Ali Ilıksoy (Gaziantep) 11.01.1999-28.05.1999
Sağlık Bakanı
Mustafa Güven Karahan (Balıkesir) 11.01.1999-28.05.1999
Ulaştırma Bakanı
Hasan Basri Aktan (TBMM Dışından) 11.01.1999-28.05.1999
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Mahmut Erdir (Eskişehir) 11.01.1999-28.05.1999
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Prof. Dr. Nami Çağan (İstanbul) 11.01.1999-24.02.1999
Hakan Tartan (İzmir) 24.02.1999-28.05.1999
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Metin Şahin (Antalya) 11.01.1999-28.05.1999
Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanı
Prof. Dr. Ziya Aktaş (İstanbul) 11.01.1999-28.05.1999
Kültür Bakanı
Istemihan Talay (İçel) 11.01.1999-28.05.1999
Turizm Bakanı
Ahmet Tan (İstanbul) 11.01.1999-28.05.1999
Orman Bakanı
Arif Sezer (Adana) 11.01.1999-28.05.1999
Çevre Bakanı
Fevzi Aytekin (Tekirdağ) 11.01.1999-28.05.1999

5. Ecevit Hükümeti (DSP-MHP-ANAP Koalisyonu)
28.05.1999-18.11.2002

Bakanlar Kurulu
Başbakan
Bülent ECEVİT İstanbul DSP 28.05.1999-18.11.2002
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Devlet BAHÇELİ Osmaniye MHP 28.05.1999-18.11.2002
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Hüsamettin ÖZKAN İstanbul DSP 28.05.1999-09.07.2002
Şükrü Sina GÜREL İzmir DSP 09.07.2002-12.07.2002
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Ahmet Mesut YILMAZ Rize ANAP 12.07.2000-18.11.2002
Devlet Bakanı
Mehmet KEÇECİLER Konya ANAP 28.05.1999-18.11.2002
Devlet Bakanı
Hikmet ULUĞBAY Ankara DSP 28.05.1999-22.07.1999
Recep ÖNAL Bursa DSP 22.07.1999-09.07.2002
Hüseyin Tayfun İÇLİ Ankara DSP 09.07.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Tunca TOSKAY Antalya MHP 28.05.1999-18.11.2002
Devlet Bakanı
Yüksel YALOVA Aydın ANAP 28.05.1999-31.05.2001
Sadettin TANTAN İstanbul ANAP 05.06.2001-06.06.2001
Nejat ARSEVEN Ankara ANAP 08.08.2001-07.08.2002
Ali DOĞAN K.Maraş ANAP 07.08.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Şükrü Sina GÜREL İzmir DSP 28.05.1999-09.07.2002
Zeki SEZER Ankara DSP 09.07.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Sadi SOMUNCUOĞLU Aksaray MHP 28.05.1999-08.05.2000
Faruk BAL Konya MHP 22.05.2000-18.11.2002
Devlet Bakanı
Rüştü Kazım YÜCELEN İçel ANAP 28.05.1999-05.06.2001
Yılmaz KARAKOYUNLU İstanbul ANAP 05.06.2001-18.11.2002
Devlet Bakanı
Mustafa YILMAZ Gaziantep DSP 28.05.1999-10.07.2002
Mehmet KOCABATMAZ Denizli DSP 10.07.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Ramazan MİRZAOĞLU Kırşehir MHP 28.05.1999-18.11.2002
Devlet Bakanı
Edip Safder GAYDALI Bitlis ANAP 28.05.1999-12.09.2002
Mehmet Salih YILDIRIM Şırnak ANAP 12.09.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Hasan GEMİCİ Zonguldak DSP 28.05.1999-10.07.2002
Melda BAYER Ankara DSP 10.07.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Şuayip ÜŞENMEZ Yozgat MHP 28.05.1999-18.11.2002
Devlet Bakanı
Mehmet Ali İRTEMÇELİK İstanbul ANAP 28.05.1999-08.05.2000
Devlet Bakanı
Fikret ÜNLÜ Karaman DSP 28.05.1999-24.08.2002
Erdoğan TOPRAK İstanbul DSP 24.08.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Abdulhaluk Mehmet ÇAY Çorum MHP 28.05.1999-24.12.2001
Reşat DOGRU Tokat MHP 07.01.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Kemal DERVİŞ TBMM Dışından 02.03.2001-10.08.2002
Masum TÜRKER İstanbul DSP 10.08.2002-18.11.2002
Devlet Bakanı
Tayyibe GÜLEK Adana DSP 12.07.2002-18.11.2002
Adalet Bakanı
Hikmet Sami TÜRK Trabzon DSP 28.05.1999-05.08.2002
Aysel ÇELİKEL TBMM Dışından 05.08.2002-18.11.2002
Milli Savunma Bakanı
Sabahattin ÇAKMAKOĞLU Kayseri MHP 28.05.1999-18.11.2002
İçişleri Bakanı
Sadettin TANTAN İstanbul ANAP 28.05.1999-05.06.2001
Rüştü Kazım YÜCELEN İçel ANAP 05.06.2001-05.08.2002
Muzaffer ECEMİŞ TBMM Dışından 05.08.2002-18.11.2002
Dışişleri Bakanı
İsmail CEM Kayseri DSP 28.05.1999-12.07.2002
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Şükrü Sina GÜREL İzmir DSP 12.07.2002-18.11.2002
Maliye Bakanı
Sümer ORAL İzmir ANAP 28.05.1999-18.11.2002
Milli Eğitim Bakanı
Metin BOSTANCIOĞLU Sinop DSP 28.05.1999-10.07.2002
Necdet TEKİN Kırklareli DSP 10.07.2002-18.11.2002
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Koray AYDIN Ankara MHP 28.05.1999-05.09.2001
Abdulkadir AKCAN Afyon MHP 19.09.2001-18.11.2002
Sağlık Bakanı
Osman DURMUŞ Kırıkkale MHP 28.05.1999-18.11.2002
Ulaştırma Bakanı
Enis ÖKSÜZ İçel MHP 28.05.1999-17.07.2001
Oktay VURAL İzmir MHP 30.07.2001-05.08.2002
Naci KINACIOĞLU TBMM Dışından 05.08.2002-18.11.2002
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Hüsnü Yusuf GÖKALP Sivas MHP 28.05.1999-18.11.2002
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Yaşar OKUYAN Yalova ANAP 28.05.1999-07.08.2002
Nejat ARSEVEN Ankara ANAP 07.08.2002-18.11.2002
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Ahmet Kenan TANRIKULU İzmir MHP 28.05.1999-18.11.2002
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Mustafa Cumhur ERSÜMER 28.05.1999-28.06.1999
Çanakkale ANAP 12.07.2000-27.04.2001
Zeki ÇAKAN Bartın ANAP 08.05.2001-18.11.2002
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Mustafa Cumhur ERSÜMER 28.06.1999-12.07.2000
Çanakkale ANAP
Kültür Bakanı
Mustafa Istemihan TALAY İçel DSP 28.05.1999-09.07.2002
Suat ÇAĞLAYAN İzmir DSP Çanakkale ANAP 09.07.2002-18.11.2002
Turizm Bakanı
Erkan MUMCU Isparta ANAP 28.05.1999-08.08.2001
Mustafa TAŞAR Gaziantep ANAP 08.08.2001-18.11.2002
Orman Bakanı
Nami ÇAĞAN İstanbul DSP 28.05.1999-18.11.2002
Çevre Bakanı
Fevzi AYTEKİN Tekirdağ DSP 28.05.1999-18.11.2002

Gül Hükümeti
18.11.2002-14.03.2003
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Abdullah GÜL (Kayseri) 18.11.2002-14.03.2003
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Abdüllatif ŞENER (Sivas) 18.11.2002-14.03.2003
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Mehmet Ali ŞAHİN (İstanbul) 18.11.2002-14.03.2003
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Ertuğrul YALÇINBAYIR (Bursa) 18.11.2002-14.03.2003
Devlet Bakanı
Mehmet AYDIN (İzmir) 18.11.2002-14.03.2003
Devlet Bakanı
Beşir ATALAY (Ankara) 18.11.2002-14.03.2003
Devlet Bakanı
Ali BABACAN (Ankara) 18.11.2002-14.03.2003
Devlet Bakanı
Kürşat TÜZMEN (Gaziantep) 18.11.2002-14.03.2003
Adalet Bakanı
Cemil ÇİÇEK (Ankara) 18.11.2002-14.03.2003
Milli Savunma Bakanı
Vecdi GÖNÜL (Kocaeli) 18.11.2002-14.03.2003
İçişleri Bakanı
Abdülkadir AKSU (İstanbul) 18.11.2002-14.03.2003
Dışişleri Bakanı
Yaşar YAKIŞ (Düzce) 18.11.2002-14.03.2003
Maliye Bakanı
Kemal UNAKITAN (İstanbul) 18.11.2002-14.03.2003
Milli Eğitim Bakanı
Erkan MUMCU (Isparta) 18.11.2002-14.03.2003
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Zeki ERGEZEN (Bitlis) 18.11.2002-14.03.2003
Sağlık Bakanı
Recep AKDAĞ (Erzurum) 18.11.2002-14.03.2003
Ulaştırma Bakanı
Binali YILDIRIM (İstanbul) 18.11.2002-14.03.2003
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Sami GÜÇLÜ (Konya) 18.11.2002-14.03.2003
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Murat BAŞESGİOĞLU (İstanbul) 18.11.2002-14.03.2003
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Ali COŞKUN (İstanbul) 18.11.2002-14.03.2003
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Hilmi GÜLER (Ordu) 18.11.2002-14.03.2003
Kültür Bakanı
Hüseyin ÇELİK (Van) 18.11.2002-14.03.2003
Turizm Bakanı
Güldal AKŞİT (İstanbul) 18.11.2002-14.03.2003
Orman Bakanı
Osman PEPE (Kocaeli) 18.11.2002-14.03.2003
Çevre Bakanı
Imdat SÜTLÜOĞLU (Rize) 18.11.2002-14.03.2003

1. Erdoğan Hükümeti
14.03.2003-29.08.2007
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Recep Tayyip ERDOĞAN (Siirt) 14.03.2003-29.08.2007
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Abdullah GÜL (Kayseri) 14.03.2003-29.08.2007
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Abdüllatif ŞENER (Sivas) 14.03.2003-29.08.2007
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Mehmet Ali ŞAHİN (İstanbul) 14.03.2003-29.08.2007
Devlet Bakanı
Beşir ATALAY (Ankara) 14.03.2003-29.08.2007
Devlet Bakanı
Ali BABACAN (Ankara) 14.03.2003-29.08.2007
Devlet Bakanı
Mehmet AYDIN (İzmir) 14.03.2003-29.08.2007
Devlet Bakanı
Güldal AKŞİT (İstanbul) 29.04.2003-02.06.2005
Nimet ÇUBUKÇU (İstanbul) 02.06.2005-29.08.2007
Devlet Bakanı
Kürşat TÜZMEN (Gaziantep) 08.05.2003-29.08.2007
Adalet Bakanı
Cemil ÇİÇEK (Ankara) 14.03.2003-07.05.2007
Fahri KASIRGA (TBMM Dışından) 07.05.2007-29.08.2007
Milli Savunma Bakanı
Vecdi GÖNÜL (Kocaeli) 14.03.2003-29.08.2007
İçişleri Bakanı
Abdülkadir AKSU (İstanbul) 14.03.2003-07.05.2007
Osman GÜNEŞ (TBMM Dışından) 07.05.2007-29.08.2007
Maliye Bakanı
Kemal UNAKITAN (İstanbul) 14.03.2003-29.08.2007
Milli Eğitim Bakanı
Hüseyin ÇELİK (Van) 14.03.2003-29.08.2007
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Zeki ERGEZEN (Bitlis) 14.03.2003-02.06.2005
Faruk Nafiz ÖZAK (Trabzon) 02.06.2005-29.08.2007
Sağlık Bakanı
Recep AKDAĞ (Erzurum) 14.03.2003-29.08.2007
Ulaştırma Bakanı
Binali YILDIRIM (İstanbul) 14.03.2003-07.05.2007
İsmet YILMAZ (TBMM Dışından) 07.05.2007-29.08.2007
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Sami GÜÇLÜ (Konya) 14.03.2003-02.06.2005
Mehmet Mehdi EKER (Diyarbakır) 02.06.2005-29.08.2007
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Murat BAŞESGİOĞLU (İstanbul) 14.03.2003-29.08.2007
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Ali COŞKUN (İstanbul) 14.03.2003-29.08.2007
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Hilmi GÜLER (Ordu) 14.03.2003-29.08.2007
Kültür Bakanı
Erkan MUMCU (Isparta) 14.03.2003-29.04.2003
Kültür ve Turizm Bakanı
Erkan MUMCU (Isparta) 29.04.2003-15.02.2005
Atilla KOÇ (Aydın) 21.02.2005-29.08.2007
Turizm Bakanı
Güldal AKŞİT (İstanbul) 14.03.2003-29.04.2003
Orman Bakanı
Osman PEPE (Kocaeli) 14.03.2003-08.05.2003
Çevre Bakanı
Kürşat TÜZMEN (Gaziantep) 14.03.2003-08.05.2003
Çevre ve Orman Bakanı
Osman PEPE (Kocaeli) 08.05.2003-29.08.2007

2. Erdoğan Hükümeti
29.08.2007-06.07.2011
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan 29.08.2007-06.07.2011
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Cemil ÇİÇEK 29.08.2007-02.05.2009
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Hayati YAZICI 29.08.2007-02.05.2009
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Nazım EKREN 29.08.2007-02.05.2009
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Bülent ARINÇ 02.05.2009 – 06.07.2011
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Ali BABACAN 02.05.2009-06.07.2011
Devlet Bakanı
Mehmet AYDIN 02.05.2009-06.07.2011
Devlet Bakanı
Murat BAŞESGİOĞLU 29.08.2007-02.05.2009
Devlet Bakanı
Kürşat TÜZMEN 29.08.2007-02.05.2009
Mehmet Zafer ÇAĞLAYAN 02.05.2009-06.07.2011
Devlet Bakanı
Nimet ÇUBUKÇU 29.08.2007-02.05.2009
Selma Aliye KAVAF 02.05.2009-06.07.2011
Devlet Bakanı
Mehmet ŞİMŞEK 29.08.2007-02.05.2009
Devlet Bakanı
Mustafa Sait YAZICIOĞLU 29.08.2007-02.05.2009
Faruk ÇELİK 02.05.2009-06.07.2011
Devlet Bakanı
Egemen BAĞIŞ 08.01.2009-02.05.2009
Devlet Bakanı
Hayati YAZICI 02.05.2009-06.07.2011
Devlet Bakanı
Faruk Nafiz ÖZAK 02.05.2009-06.07.2011
Devlet Bakanı
Cevdet YILMAZ 02.05.2009-06.07.2011
Adalet Bakanı
Mehmet Ali ŞAHİN 29.08.2007-02.05.2009
Sadullah ERGİN 02.05.2009-08.03.2011
Ahmet KAHRAMAN 08.03.2011-02.05.2009
Milli Savunma Bakanı
Mehmet Vecdi GÖNÜL 29.08.2007-02.05.2009
İçişleri Bakanı
Beşir ATALAY 29.08.2007-08.03.2011
Osman GÜNEŞ 08.03.2011-06.07.2011
Dışişleri Bakanı
Ali BABACAN 29.08.2007-02.05.2009
Ahmet DAVUTOĞLU 02.05.2009-06.07.2011
Maliye Bakanı
Kemal UNAKITAN 29.08.2007-02.05.2009
Mehmet ŞİMŞEK 02.05.2009-06.07.2011
Milli Eğitim Bakanı
Hüseyin ÇELİK 29.08.2007-02.05.2009
Nimet ÇUBUKÇU 02.05.2009-06.07.2011
Bayındırlık ve İskân Bakanı
Faruk Nafiz ÖZAK 29.08.2007-02.05.2009
Mustafa DEMİR 02.05.2009-06.07.2011
Sağlık Bakanı
Recep AKDAĞ 29.08.2007-02.05.2009
Ulaştırma Bakanı
Binali YILDIRIM 29.08.2007-08.03.2011
Mehmet Habib SOLUK 08.03.2011-06.07.2011
Tarım ve Köyişleri Bakanı
Mehmet Mehdi EKER 29.08.2007-02.05.2009
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Faruk ÇELİK 29.08.2007-02.05.2009
Ömer DİNÇER 02.05.2009-06.07.2011
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Mehmet Zafer ÇAĞLAYAN 29.08.2007-02.05.2009
Nihat ERGÜN 02.05.2009-06.07.2011
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Mehmet Hilmi GÜLER 29.08.2007-02.05.2009
Taner YILDIZ 02.05.2009-06.07.2011
Kültür ve Turizm Bakanı
Ertuğrul GÜNAY 29.08.2007-02.05.2009
Çevre ve Orman Bakanı
Veysel EROĞLU 29.08.2007-02.05.2009

3. Erdoğan Hükümeti
06.07.2011-
Bakanlar Kurulu
Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan (İstanbul) 06.07.2011 –
Başbakan Yardımcısı
Bülent Arınç (Bursa) 06.07.2011 –
Başbakan Yardımcısı
Ali Babacan (Ankara) 06.07.2011 –
Başbakan Yardımcısı
Beşir Atalay (Kırıkkale) 06.07.2011 –
Başbakan Yardımcısı
Bekir Bozdağ (Yozgat) 06.07.2011 – 25.12.2013
Emrullah İşler (Ankara) 25.12.2013 –
Adalet Bakanı
Sadullah Ergin (Hatay) 06.07.2011 – 25.12.2013
Bekir Bozdağ (Yozgat) 25.12.2013 –
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı
Fatma Şahin (Gaziantep) 06.07.2011 – 25.12.2013
Ayşenur İslam (Sakarya) 25.12.2013 –
Avrupa Birliği Bakanı
Egemen Bağış 06.07.2011 – 25.12.2013
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı
Nihat Ergün (Kocaeli) 06.07.2011 – 25.12.2013
Fikri Işık (Kocaeli) 25.12.2013 –
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Faruk Çelik (Şanlıurfa) 06.07.2011 –
Çevre ve Şehircilik Bakanı
Erdoğan Bayraktar (Trabzon) 06.07.2011 – 25.12.2013
İdris Güllüce (İstanbul) 25.12.2013 –
Dışişleri Bakanı
Ahmet Davutoğlu (Konya) 06.07.2011 –
Ekonomi Bakanı
Zafer Çağlayan (Mersin) 06.07.2011 – 25.12.2013
Nihat Zeybekçi (Denizli) 25.12.2013 –
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Taner Yıldız (Kayseri) 06.07.2011 – 25.12.2013
Gençlik ve Spor Bakanı
Suat Kılıç (Samsun) 06.07.2011 – 25.12.2013
Akif Çağatay Kılıç (Samsun) 25.12.2013 –
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı
Mehmet Mehdi Eker (Diyarbakır) 06.07.2011 –
Gümrük ve Ticaret Bakanı
Hayati Yazıcı (Rize) 06.07.2011 –
İçişleri Bakanı
İdris Naim Şahin (Ordu) 06.07.2011 – 24.01.2013
Muammer Güler (Mardin) 24.01.2013 – 25.12.2013
Efkan Ala (Parlamento Dışından) 25.12.2013 –
Kalkınma Bakanı
Cevdet Yılmaz (Bingöl) 06.07.2011 –
Kültür ve Turizm Bakanı
Ertuğrul Günay (İzmir) 06.07.2011 – 24.01.2013
Ömer Çelik (Adana) 24.01.2013 –
Maliye Bakanı
Mehmet Şimşek (Batman) 06.07.2011 –
Milli Eğitim Bakanı
Ömer Dinçer (İstanbul) 06.07.2011 –
Milli Savunma Bakanı
İsmet Yılmaz (Sivas) 06.07.2011 – 24.01.2013
Prof. Dr. Nabi Avcı (Eskişehir) 24.01.2013 –
Orman ve Su İşleri Bakanı
Veysel Eroğlu (Afyonkarahisar) 06.07.2011 –
Sağlık Bakanı
Recep Akdağ (Erzurum) 06.07.2011 – 24.01.2013
Mehmet Müezzinoğlu (Edirne) 24.01.2013 –
Ulaştırma Bakanı
Binali Yıldırım (İzmir) 06.07.2011 – 25.12.2013
Lütfi Elvan (Karaman) 25.12.2013 –

10. CİLT KONUŞMACI LİSTESİ

Bülent Ecevit (İstanbul) Başbakan
Bülent Ecevit (İstanbul) Başbakan
Bülent Ecevit (İstanbul) Başbakan
H. Ufuk Söylemez (İzmir)
Nevzat Ercan (Sakarya)
Oya Araslı (İçel)
A. Ahat Andican (İstanbul)
Yılmaz Karakoyunlu (İstanbul)
Mehmet Gözlükaya (Denizli)
Hasan Basri Aktan (Parlamento Dışından) Ulaştırma Bakanı
Selçuk Öztek (Parlamento Dışından) Adalet Bakanı
Ahmet Piriştina (İzmir)
Abdullah Gül (Kayseri)
Kahraman Emmioğlu (Gaziantep)
Tuncay Karaytuğ (Adana)
M. İstemihan Talay (İçel) Kültür Bakanı
Bülent Ecevit (İstanbul) Başbakan
Bülent Ecevit (İstanbul) Başbakan
Bülent Ecevit (İstanbul) Başbakan
İsmail Köse (Erzurum)
Mehmet Recai Kutan (Malatya)
Tansu Çiller (İstanbul)
Kamran İnan (Van)
Işın Çelebi (İzmir)
Fikret Uzunhasan (Muğla)
Recep Önal (Bursa)
Kamer Genç (Tunceli)
Abdullatif Şener (Sivas)
Nihat Gökbulut (Kırıkkale)
Abdullah Gül (Kayseri) Başbakan
Abdullah Gül (Kayseri) Başbakan
Abdullah Gül (Kayseri) Başbakan
Deniz Baykal (Antalya)
Akif Gülle (Amasya)
Dengir Mir Mehmet Fırat (Mersin)
Sait Açba (Afyon)
Mustafa Özyürek (Mersin)
Nurettin Canikli (Giresun)
Nihat Eri (Mardin)
Asım Aykan (Trabzon)
Recep Tayyip Erdoğan (Siirt) Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan (Siirt) Başbakan
Mustafa Özyürek (Mersin)
Oğuz Oyan (İzmir)
Haluk Koç (Samsun)
Ömer Çelik (Adana)
Nazım Ekren (İstanbul)
Ahmet Işık (Konya)
Cemil Çiçek (Ankara) Adalet Bakanı
Süleyman Bölünmez (Mardin)
Selahattin Demirtaş (Diyarbakır)
Kamer Genç (Tunceli)
Bekir Bozdağ (Yozgat)
Bülent Arınç (Manisa)
Recep Tayyip Erdoğan (İstanbul) Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan (İstanbul) Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan (İstanbul) Başbakan
Devlet Bahçeli (Osmaniye)
Ahmet Türk (Mardin)
Kemal Kılıçdaroğlu (İstanbul)
Nurettin Canikli (Giresun)
Nihat Ergün (Kocaeli)
Kamer Genç (Tunceli)
Harun Öztürk (İzmir)
Ayhan Sefer Üstün (Sakarya)
Recep Tayyip Erdoğan (İstanbul) Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan (İstanbul) Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan (İstanbul) Başbakan
Devlet Bahçeli (Osmaniye)
Kemal Kılıçdaroğlu (İstanbul)
Mahir Ünal (Kahramanmaraş)
Ömer Çelik (Adana)
Kamer Genç (Tunceli)
Nurettin Canikli (Giresun)

Künye Bilgileri

Hükümetler – Programları ve Genel Kurul Görüşmeleri 10. Cilt (11 Ocak 1999 -)
Hazırlayanlar: Dr. İrfan Neziroğlu, Dr. Tuncer Yılmaz
Düzenleme: Gülşah Erdem Efe
Grafik-Tasarım: Uğur Saçı
Türkiye Büyük Millet Meclisi, TBMM Yayınları
Türü: Siyaset, Demokrasi, Parlamenter Sistem, Siyasal Kurumlar, Siyasi Partiler, Siyasi Tarih, Hükümetler, E-kitap İndir, E-kitap oku
Yayın Tarihi: Aralık 2013
758 Sayfa
ISBN 978-605-4700-46-2 (Tk)
ISBN 978-605-4700-56-1 (10. Cilt)

 

E-Kitap okumak için tıklayın