1. Petrus’un Mesajı: Çarmıh’ın Yolu

1. Petrus’un Mesajı
Petrus’un birinci mektubunun mesajı okuyucuları için dünyayı alt üst etmiştir. Birinci yüzyıldaki genç kilise topluluğunu bu dünyanın sadece geçici sakinleri ve asıl vatanlarına doğru yol alan yabancılar olarak nitelemiştir.

Petrus, şimdiki acılar ve gelecek olan yücelikle ilgili konuşurken kendi iman yolculuğumuzu konu eder. Asya İli’ndeki kiliseler için fırtınalı zulüm dönemleri başlıyordu. Bu fırtınalar çağımızda da şiddetle esmeyi sürdürmektedir.

Edmund Clowney, hiçbir gerçek Hristiyan’ın en azından bir derece bile olsa Mesih uğruna acı çekmekten kaçamayacağına inanır. Petrus, Mesih’in bir elçisi olarak edindiği ilk elden bilgiye dayanarak, çarmıhımızı yüklenip İsa’nın ardından giderken O’nun yaşam öyküsünün bizim için ne anlama geldiğini gösterir.

Dr. Edmund Clowney California Escondido’daki Westminister İlahiyat Fakültesi’nde Uygulamalı İlahiyat emekli profesörü ve Philadelphia’daki Westminister İlahiyat Fakültesi eski başkanıdır. 20 Mart 2005 vefat etti.

Philip G. Ryken Philadelphia’daki Tenth Presbyterian Church’te hizmet etmektedir. Courage to Stand ve Discovering God adlı eserlerin yazarıdır.

KÜNYE BİLGİLERİ

1. Petrus’un Mesajı: Çarmıh’ın Yolu
Edmund P. Clowney
Çeviren: Alper Özharar
Haberci Yayınevi
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Türü: Din, Hıristiyanlık
307 Sayfa
3. Hamur, Karton Kapak, 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-4707-11-9